Search
× Search
Není pravda že...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Není pravda že...

... se v Chorvatsku nekrade! Tedy… Ne tak, jako u nás, to ne, ale v posledních dnech vzala zločinnost turistický ráj útokem. Obavy zachvátily i mnohé turisty, kteří se narychlo ozbrojují, aby vzali spravedlnost do vlastních rukou. 

Zločinecká banda na Ugljanu

Ostrov Ugljan byl v posledním roce ostrovem zločinu. Jakmile slunce zapadlo za hřeben ostrova, vládu nad mořem i pevninou vzali do svých rukou lapkové. Tomu je ale konec. Banda Hromog Gorana byla zadržena pracovníky Postaje pomorske i aerodromske policie Zadar pod vedením poručíka Željka Bubavića.

Členové bandy byli zkušení zločinci (62 a 40 let) a měli za sebou nespočet vloupání. V Preku se vloupali do župního úřadu. Ukradli městskou kasičku a pohár ze 3. místo ve 2. ročníku soutěže Vesnice roku, oblastní kolo Ugljan. K tomu došlo 16. srpna. Na přelomu července a srpna operovala banda na Dugom otoku, kde vykradli obchod se zbožím smíšeným.

V květnu dvojice operovala v Lukoranu, kde se pod rouškou tmy zaměřila na obchod vedle mola. Kdo v Lukoranu byl, tomu není třeba říkat více. Odtud si odnesli především alkohol a několik kartonů cigaret zlaté Marlboro (červené jsou rakovinotvorné).

Dvojice byla překvapena policejní jednotkou ve chvíli, kdy po úspěšných loupežích plánovala velkou ránu (podle neověřených zpráv se chystala na útok na trezor Chorvatské národní banky v Záhřebu).

Útok pepřovým sprejem

V městečku Bibinje zaútočil zloděj pepřovým sprejem na muže, který nasedal do automobilu s nákupem. Zloděj z vozu ukradl tašku, ve které byl nákup z trhu: 0,72 kg placatých broskví, 1,2 kg nektarinek, 0,63 kg bílé vinné révy a 0,8 kg révy červené. Na místě zůstal kapitální vodní meloun  hmotnosti12.3 kg.

Policie se nyní zaměřila na dvě větve pátrání

A – proč nebyl ukraden meloun

B – byla zřízena speciální bezplatná telefonická linka 0800 606 606, na kterou mohou občané hlásit, veškeré informace o ukradeném ovoci.

 

Krádež bicyklu

Zločin se nevyhýbá ani rodnému městečku Marka Pola. V Korčule byl odcizen velmi drahý bicykl. Majitel zamotal policii hlavu, když jeho cenu odhadl na 3500 euro. V zemích, kde se kolo používá jako nejlevnější dopravní prostředek, je taková částka obtížně pochopitelná.

Komisařství na Korčule je známo svojí pílí a cílevědomostí. Již dva dny po nahlášení loupeže našla policejní hlídka bicykl přestříknutý z jedné strany na růžovo před prodejnou barev a laků. Lupič právě platil kartou druhou pikslu spreje. V nastalém zmatku se bohužel zločinci podařilo utéci směrem na Lumbardu. Bicykl policie zajistila.

 

Zdrojem zpráv je chorvatský webový magazín morski.hr. Vzhledem k chabé znalosti chorvatského jazyka v naší redakci se mohlo stát, že některé informace jsou mírně zkreslené. 

 

1456
Na horu