Search
× Search
Není pravda, že…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Není pravda, že…

Chorvaté i Číňané dementují zprávy, že most na Pelješac, který je právě ve výstavbě, má čínský mor. Na stavbě se vir Covid 19 neobjevil a počet nakažených dělníků také nesouhlasí.

Karanténa, nekaranténa, most na Pelješac se staví dál. Dělníci z Říše středu začali usazovat ocelovou konstrukci, betonuje se jako o život. Dovezení dělníci z Číny se nemohou zdržovat nějakou nemocí, protože stranický úkol je stranický úkol. Pokud se jim podaří dokončit most včas, dostanou červenou berušku do všečínského hodnocení kvality lidských bytostí a na jeden večer budou moci navštívit slavný chorvatský přístav Ploče.

Mina na pláži

Na pláži v Rijece našli minu. Je to hlubinná mina, 150 kg čistého TNT (v době základní školy jsme se snažili vyrábět v kůlně za domem trinitrotoluen. Pokus se třemi láhvemi nitroředidla a jednou flaškou tolulenu byl neúspěšný. Hořelo to, ale škola se tím zlikvidovat nedala). Mina je jen pár metrů od břehu, na hloubce 25 m. Byly u ní nalezeny dětské potápěčské brýle. Zdá se, že i děti v Rijece vzrušují výbušniny.

Těžký život mořských h…n

Leží to na dně na písku a vypadá to jako h…o. Také se mu říká mořská okurka. Správný název je sumýš. Žije si pokojným životem a filtruje substrát mořského dna. V posledních letech se mu ale přestalo na dně Jadranu dařit. Zjistil, že je jedlý. A prosáklo to. Na veřejnost! Špatná zpráva pro celý druh.

Minulý týden chytla policie dvacetiletého pytláka na Krku, ke kterému se tato zpráva donesla. V pytli měl okurek přes metrák. Policie mu je zabavila, vyslechla a pustila je na svobodu. Mladíkovi byl zabaven šnorchl a dostalo se mu důrazného varování.

Tolik zprávy posledního týdne z Chorvatska.
 

 

3991
Na horu