Search
× Search
Nejzajímavější místa střední a jižní Dalmácie již dnes od 1900
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Nejzajímavější místa střední a jižní Dalmácie již dnes od 1900

Nejzajímavější místa nemusí být nejvíce navštěvovaná. Zátoka utopená v zeleni borovic může být víc než profláklé turistické městečko. Kde taková místa najít? Již dnes se to můžete dozvědět na naší online přednášce od 1900. 

Lokální znalost vytváří rozdíl mezi běžným a výborným zážitkem. Je rozdíl, jestli stojíte v zátoce s dvacítkou dalších jachet, nebo jste na břeh přivázáni sami. I když je Chorvatsko v létě plné turistů, stále je možné najít soukromá místa. Je třeba vědět, kam se vydat.

Připravili jsme přednášku o zajímavých místech od Splitu po hranice s Černou horou. Kde jsou zátoky, ve kterých je možné volně kotvit, které přístavy a vesničky stojí za to navštívit, kde jsou mola, za jejichž užití se neplatí, které restaurace jsou ty pravé, co si objednat a jak si v nich rezervovat místo. Která městečka jsou zajímavá z historického hlediska a proč? Kam se vydat na výlet, jaká mořská jeskyně je nejkrásnější, a přitom masovou turistikou neobjevená? 

V připravované přednášce zmapujeme celou oblast jižně od Splitu. Podíváme se na plány kratších i delších plaveb, probereme, jak se vyhnout plavbě na vlnách a přitom se podívat i na vzdálené ostrovy. Řekneme si, co je na jednotlivých ostrovech zajímavé, na co si dát pozor, kde na turisty čeká mořská želva kareta, kam je třeba zavolat, když si chcete rezervovat místo v dobré restauraci. Nakonec nezapomeneme ani na několik míst, na kterých můžete přečkat i bouřlivé počasí.

Na svoji letní plavbu vyplujete dobře připraveni, s lokálními znalostmi starého mořského vlka. Vaše plavba bude bezpečnější a informovanější.

Zítra od 19:00 pokračujeme druhým dílem o oiblasti mezi Splitem a severem ostrova Dugi otok

 

5506
Na horu