Search
× Search
Nejvymakanější jachta do nepohody
Daniel Vodička

Nejvymakanější jachta do nepohody

Chystáte-li se na plavby v divokých vodách vysokých zeměpisných šířek, potřebujete spolehlivou jachtu, která se o vás postará. Potřebujete vymakanou loď, která má zdvojené systémy a nepotřebuje každou sobotu technika s krabicí náhradních dílů. Tato jachta je zřejmě to nejlepší, co bylo v tomto směru vymyšleno.

Na jachtu Vinson of Antarctica Skipa Novaka jsme již upozorňovali. Zde ale máte možnost si celou jachtu poprvé projít s jejím duchovním otcem, který u každého detailu vysvětlí, proč je navržen tak, jak je. V této jachtě se zhmotnily jeho zkušenosti z více než 30 let plaveb v antarktických vodách.

Image
Dozvíte se, proč zvolil oplachtění typu škuner, proč jsou vinšny umístěny tam, kde jsou, jak je řešeno refování pro nejdivočejší moře na planetě, proč je kotevní kování mimo střed, na co slouží nerezové zábrany v deck salonu, proč speciální dvouplotýnkový vařič, kde se v Antarktidě skladuje na lodi odpad, proč je lepší úzká chodba do kabin, kde najdete chráněné místo, když vám divoký Drakeův průliv zvedne žaludek, či jak by se řešilo, kdyby jachta přišla o svoji hlavní kotvu. To samozřejmě není vše. jde o fantasticky vymyšlený stroj...

Skip Novak myslel na všechno. Nebo skoro na vše. Video má 26 minut, ale je to 26 minut, které za to stojí. je to video, které musíte vidět. Pokud máte rádi parádní jachty.

3721
Na horu