Search
× Search
Nejlepší tipy na léto
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Nejlepší tipy na léto

Už zase sedíme nad mapou a přemýšlíme, kam v létě vyplout. Kam se vydat, aby místo bylo zajímavé na straně jedné a na straně druhé nebylo plné ukřičených davů. Aby kotviště bylo bezpečné za daného počasí, ale nebylo nutné připlouvat dvě hodiny po poledni. Kam se vydat, když nechceme objevopvat objevené?

Kam se podívat, pokud se chystáte pohybovat mezi Zadarem a Splitem? Mnohá místa v této oblasti jsou v letní sezóně beznadějně zabitá množstvím návštěvníků. Kam se vydat, aby plavba nepřipomínala cestu z Karlštejna pod Staroměstský orloj? Která místa jsou stále ještě davů ušetřená, přitom ale nabízejí vše, za čím se na lodi vydáváte? Krásnou přírodu, průzračnou vodu, romantické porty, či středověké přístavy a městečka? Víte, kde se dobře najíte, nebo budete hledat restauraci naslepo? Kolik zaplatíte za přístav a který je mimo sezónu zdarma?

Víte, které místo navštívil na Dugom otoku císař František Josef a proč? Nebo jakému místu se na stejném ostrově říká Dračí oko? Na kterém ostrově přistávaly za druhé války poškozené spojenecké bombardéry? Kdy můžete potkat procesí na lodích z Murteru až na Kornati? Nebo třeba kde a kdy můžete navštívit vrak nákladní lodě, abyste se potápěli sami?

To vše a ještě mnohem více se můžete dozvědět na naší online přednášce Nejzajímavější místa severní a střední Dalmácie. Přednáška se koná již ve středu od 1900.

2829
Na horu