Search
× Search
Negativní zkušenost s charterovkou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Negativní zkušenost s charterovkou

Náš čtenář nám popsal svoji negativní zkušenost s charterovou společností Dream Yacht Charter v Lavrionu nedaleko Atén. Zkušenost za 250 EUR.

Personál charterové společnosti si nechal zaplatit naprasklou luknu nad salonem.

„Při check in jsem pečlivě prošli celou jachtu a nezaznamenali jsme na ní žádná poškození. Neříkám, že tam žádná poškození nebyla, to nemohu tvrdit s jistotou, ale žádná jsme nenašli. Celý týden bylo slunečné letní počasí. Když jsme nepluli na plachty, byla lukna otevřená, s plachtami jsme ji zavírali. Protože šlo o jachtu s rolovací hlavní plachtou, neměli jsme žádný důvod při plavbě na plachty běhat po střeše nástavby před sprayhoodem.

Při vracení jachty za týden zamířil pracovník charterové společnosti nejprve na nástavbu a něco si zapisoval. Musel přitom luknu pootevřít, protože pře běžném pohledu z výšky nebyla prasklina patrná. Bylo třeba luknu správně natočit, aby byla škoda vidět. Manažer základny nám následně řekl, že jsme luknu zlomili a že je nutné sklo vyměnit. Cena materiálu 250 EUR. Práci prý počítat nebude. Šlechetné. Na závěr ještě slíbil, že technici vymění luknu hned ráno a staré prasklé plexi nám dají. Světe div se, nestihli to.

O poškození jsme dlouho přemýšleli. Samozřejmě jsme nebyli schopni tvrdit, že jsme to udělat nemohli. Přišlo nám to však nanejvýš nepravděpodobné. Stejně jako to, že pracovník charterovky velmi přesně věděl, co hledá. Škodu jsme popřít nemohli, proto jsme ji zaplatili. Zdá se to ale velmi nepravděpodobné.“

Poučení pro ostatní

Při přebírce jachet věnujte velkou pozornost luknám. Škody se zde velmi snadno ztratí a plexi na lukně není levná záležitost. Nespokojte se s prvním pohledem na luknu. Zveďněte ji, podívejte se na ni z několika úhlů. Jen tak můžete mít jistotu.  

4678
Na horu