Search
× Search
Nedorozumění
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Nedorozumění

Posádka remorkéru v americkém přístavu Marinette se musela cítit zaskočená, když se na ni začala řítit na vodu spouštěná vojenská loď USS Cleveland. Někde se stala chyba a více než 3000 tun železa padalo na záď remorkéru.

A nakonec ji také zasáhlo. Stalo se tak při posledním bočním spouštění na vodu v loděnici Fincantieri Marinette Marine. V budoucnu bude použita jiná technologie. Jak už to mnohdy bývá, poslední pokus se často neobejde bez nepříjemností. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

USS Cleveland vrazila do zádě remorkéru a byla poškozena. Nad čarou ponoru a nedošlo tak k větším škodám. Podle tiskové mluvčí námořnictva došlo k nedorozumění. To je bezcenná informace, dojde to každému, kdo se podívá na video. Nedá se předpokládat, že by tam posádka remorkéru stála schválně a stejně tak je nepravděpodobné, že by 3000 tun vážící zbraň doletěla ze skluzu dále, než je obvyklé.

Nyní na trupu vojenské lodi pracuje parta americko-italských autoklempířů pod vedením Johnyho Pallaviniciho, jehož legendární děd dokázal svým kladívkem vyklepat ze známého italského Fiatu 600 americký Pontiac Ventura Vista, včetně palubní desky a osmiválce Tempest o objemu 6,4 l. Péče o bok lodi byla svěřena těm nejlepším z nejlepších. 

1014
Na horu