Search
× Search
Nebezpečný tvor ve vodách Jadranu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Nebezpečný tvor ve vodách Jadranu

Rybáři nedaleko Makarské uzřeli v moři nového nebezpečného obyvatele Jadranu. Jak dobře víme, dokáže být pěkně útočný. Speciální nebezpečí hrozí ve chvílích, kdy vyvádí mladé.

Dvojice rybářů z Makarské Mario Radojković a Slobodan Batinić byla zaskočena nebezpečnými mořskými tvory. Jednalo se o divoké svině, které se vydaly z Brače na pevninu. Vzhledem k omezením pohybu kvůli koronaviru se nemohly spolehnout na klasickou trajektovou dopravu, ale musely na pevninu doplavat. Jednalo se o nedospělé jedince vážící kolem 30 kg. Podle informací odborníků na plavání divokých prasat jsou schopné překonat i vzdálenost 15 mil. 

Image
Rybáři měli kliku, že nešlo o bachyni s mladými. Je znám případ, kdy bachyně zaútočila na lehce ozbrojený člun mořské policie P-102 Sveti Nikola Travelić a po krátkém, ale intenzívním souboji mu způsobila vážná poranění. Zatímco bachyně s mladými pokračovala v plavbě na ostrov Ilovik, Sveti Nikola Travelić se dobelhal do loděnice v Kraljevici, kde podstoupil několik středně těžkých operací.

Podle informací Gorana Brzulji ze splitského Institutu za oceanografiju i ribarstvo, budou setkání s novými obyvateli Jadranu stále častější. Je větší pravděpodobnost, že na ženy-turistky na Makarské zaútočí roztoužený kanec, než že budou poškozeny žralokem.

Část informací se nepodařilo ověřit z nezávislých zdrojů. 

7561
Na horu