Search
× Search
Nebezpečí v Černém moři
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Nebezpečí v Černém moři

V Černém moři byla zasažena ruskou raketou bangladéšská nákladní loď, jeden člen posádky zemřel. Rusové se chystají na atak Oděsy a zřejmě zaminovávají severozápadní část Černého moře.

Bangladéšská loď kotvící v ukrajinském přístavu Olvia na severu Černého moře byla zasažena raketou a jeden člen posádky zahynul. Záběry výbuchu a jeho následků byly sdíleny na sociálních sítích. Poškozená loď se jmenuje MV Banglar Samriddhi. Byla postavena v roce 2018 a je 180 metrů dlouhá.

Velitelství NATO dnes uvedlo, že v severozápadní části Černého moře existuje vysoké riziko pro lodní dopravu. Varovalo také, že ruské námořnictvo mohlo zaminovat části Černého moře a ukrajinských vod.

NATOvzhledem k nebezpečí střetu s ruskými silami v Černém moři neoperuje. Takový střet by znamenal nebezpečí poslední světové války.

Kapitáni nákladních lodí nemají infomace, jak proti minám bojovat, jak se jim vyhýbat a případně jak řešit škody vzniklé po výbuchu miny.  Alianční síly žádné minolovky v Černém moři nemají a není zatím jasné, jestli má minolovky bulharská, rumunská, nebo turecká armáda.

Zpráva NATO také varuje před možností rušení signálu GPS a AIS.

2260
Na horu