Search
× Search
Nafukovací zábava na palubu
Jan Koukal
/ Kategorie: Motorové jachty

Nafukovací zábava na palubu

Posilovny, bazény, kinosály, heliporty, skútry... To vše už na palubách či v interiérech luxusních motorových jachet bylo, a proto je třeba přijít s něčím novým. Rozvoj materiálů a technologií spolu s lidskou invencí dnes majitelům jachet umožňují zahrát si na palubě basketbal nebo se klouzat po skluzavce z flybridge.

Motorová jachta přestává být jen statusovým znakem, kdy je majitelé prakticky nevyužívali, protože na to neměli čas, ale podstatné bylo pochlubit se fotografií během obchodních jednání. Dnes mezi vlastníky sílí podíl mladších aktivnějších lidí, kteří si chtějí své jachty užívat a na palubách tak tráví více času. Je proto logické, že součástí inventáře se stávají i mobilní hřiště a další rozptylovadla. 

Již delší dobu existují konstrukce stávající se z karbonových či hliníkových sloupků a sítí, známé třeba z oblíbených trampolín. Britská společnost Superyacht Inflatables se soustředí, jak název napovídá, na zábavu pro superjachty zprostředkovanou nafukovacím příslušenstvím. Prostřednictvím platformy Superyacht Tenders and Toys nabízí podobné konstrukce, ovšem sloupky jsou nafukovací. To je praktické z vícerých důvodů - ať už je to bezpečnost nebo skladnost. 

Web německého magazínu Boote uvádí příklad generálního ředitele makléřské a manažerské společnosti My Ocean, který si na přední palubu pořídil cosi, co připomíná oktagon pro ultimátní bojovníky, jde však o kompaktní „oplocené“ basketbalové hřiště s vlastní podlahou, která eliminuje tvarové nuance paluby. Hřiště lze postavit za méně než půl hodiny a pomocí oček se fixuje k lodi. Průměr hrací plochy je šest metrů, síť je vysoká 3,55, což je též výška umístění koše, za nímž je pak ještě 1,25 m vysoká další bariéra. Vyfouknuté a sbalené má hřiště velikost zhruba střešní rakve na automobil.

S podobným sortimentem na trhu působí také firma Fun Air, která se soustředí na širší segment vodních aktivit, motorové jachty nevyjímaje. V její nabídce se tak nachází nafukovací klouzačky, gumová mobilní mola pro vodní skútry, nafukovací ohraničení pro snadné vytvoření „mořského bazénu“ za zádí, lezecké stěny pro zdolávání flybridge z vodní hladiny a řada dalších produktů.

Tip LN: Před odjezdem na loď doporučujeme pořádně procvičit plíce a rozdýchat se.

476
Na horu