Search
× Search
Na svátky do Chorvatska na loď a vlny vysoké 13 metrů
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Na svátky do Chorvatska na loď a vlny vysoké 13 metrů

Podíváte-li se na předpověď na 10 dnů dopředu, vypadá to, že by letos bylo možné strávit příjemné svátky na lodi na Jadranu. Teploty budou šplhat místy až ke 20 stupňům. Zato na Atlantik jižně od Islandu bych se nevydával. Vítr k 90 uzlům, vlny 13 metrů a teplota na nule.

Najdou se tací, kteří přemýšlí o svátcích na palubě jachty. Nejbližší jižní moře je Jadran. Letos to vypadá, že by to mohla být příjemná plavba za až jarního počasí. Pro ty otužilejší i s koupáním.

U nás sice mrzne, ale ve Splitu už dnes dosáhnou teploty 12°C. Od víkendu to bude 15 a více. Teplota moře je ve Splitu 16°. To má u nás na Zbraslavi Vltava v létě. Hvar, Dubrovnik a Komiža hlásí 17°C. Obloha sice nebude vymetená, ale srážky předpověď neukazuje a na kávičce za větrem to bude na tričko. Tedy mnohem optimističtěji než naše mrazy s inverzí.

Pokud vyrazíte na jih, je třeba počítat s tím, že počasí se zlepší až za tunelem Sv. Rok. Ve vnitrozemí v Lice a Gorskom kotaru bude počasí podobné jako u nás. Zima a zataženo. Jak projedete tunelem, vyleze slunce a teplota začne rychle stoupat. Na moři pak jedna velká výhoda. Budete tam sami. 

90 uzlů a vlny vysoké 13 metrů

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Dnešní stav moře jižně od Islandu
Jadran vábí příjemným počasím. Atlantik jižně od Islandu ukazuje druhou tvář. Hluboká tlaková níže a severní vítr, který by v poryvech mohl atakovat až 100 uzlů. Vlny budou dosahovat 13 metrů. také tady byste na jachtě byli na moři sami, ale tentokrát by nebylo o co stát.

                                                                                                                                                         

 

 

 

1088
Na horu