Search
× Search
Na Krymu (ne)hoří ruské letiště
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Na Krymu (ne)hoří ruské letiště

Co se stalo na Krymu? Z areálu ruské letecké základny stoupá kouř, ozývají se výbuchy. To vypadá jako fakt potvrzený fotografiemi a videi z místa. Jak k tomu došlo?

Na ukrajinské straně hřiště je slyšet jásot, radostný povyk: „Zasáhli jsme letiště, vyhodili do vzduchu muničák a do luftu se vznesly i ruské stíhačky, které jsme naučili startovat kolmo.“

Oficiální zdroje v Moskvě vše popírají. Černý kouř nejprve vysvětlovala tisková mluvčí ministerstva pravdy jako likvidaci plastového odpadu žehem.

Přiznání drobných problémů v muničním skladu se dostavilo až ve chvíli, kdy výbuchy rozmetaly verzi plastového odpadu spolu s okny v okolních domcích do vzdálenosti 20 km od epicentra.

Vladimír Veliký v Kremlu u televize vzteky hryzal ostění. Verze ukrajinského útoku nemohla být v Kremlu ani naznačena. Vytáhla se tedy již jednou použitá pravda (křižník Moskva) o samovznícení munice ve skladišti. Dle výstupů z Kremlu jsou škody zanedbatelné, nikdo nebyl zabit a s letadly se nic nestalo. Na situaci na bojišti prý nebude mít krymský ohňostroj vliv.

Připusťme na chvíli (je to jen fantazírování, všichni víme, že to není pravda), že k zahoření muničáku došlo po útoku ukrajinských sil. V takovém případě by šlo o značnou komplikaci pro ruskou armádu, potažmo pro Vladimíra Vladimíroviče. Letiště je vzdálené nejméně 200 km od nejbližších ukrajinských pozic. Znamenalo by to, že Ukrajinci mají techniku, která jim umožňuje útočit na tuto vzdálenost. V tom případě by se mohlo stát, že v příštích dnech bude vůdce donucen ohryzat ostění v celém Kremlu.

 

1151
Na horu