Search
× Search
Na dokončení čeká 14 let. Superjachta jde „s výraznou slevou“ do aukce
Jan Koukal
/ Kategorie: Motorové jachty

Na dokončení čeká 14 let. Superjachta jde „s výraznou slevou“ do aukce

Vzácná šance získat luxusní plavidlo dlouhé 51 metrů s výraznou slevou. Tak společnost Boathouse Auctions inzeruje nadcházející dražbu motorové jachty Tri-Deck od loděnice Trinity Yachts. Stavbu superjachty přerušila v roce 2008 finanční krize. Vyvolávací cena je 1,5 milionu dolarů. Aukce se uskuteční od 11. do 14. listopadu.

Nový majitel může podle Boathouse Auctions ušetřit náklady i čas potřebný ke stavbě vlastní jachty, přičemž tento projekt mu stále skýtá spoustu příležitostí nakonfigurovat konečnou podobu lodi podle vlastních představ. Ačkoli hliníkový trup a nástavba jsou hotové přibližně z 95 procent, celkově je prý jachta dokončena z 40 procent. Loď se šesti kajutami a výtahem spojujícím všechny paluby je navržena pro maximální rychlost 23 uzlů.

Nyní se nachází v Gulfportu ve státě Mississippi a je v majetku Johna Daneho, bývalého prezidenta Trinity Yachts. Dane si loď ponechal v soukromém vlastnictví poté, co v roce 2015 prodal loděnici Trinity Yachts. Součástí držby budou také 16válcové motory MTU, převodovky ZF, generátory Northern Lights a stabilizátory Quantum. Jak upozorňuje web Marineindustrynews, samotné motory s převodovkami stojí více než 1,5 milionu dolarů, za něž jde položka do aukce.

Podle Boathouse Auctions nejsou na místě obavy případných zájemců, jak loď dokončit. „Původní tým designérů a inženýrů společnosti Trinity Yachts nám může pomoci dokončit zbývající výkresy,“ říká ředitel aukční síně Jack Mahoney. „Přejí si, aby byl tento projekt úspěšně dokončen bez ohledu na to, kterou loděnici si kupující vybere pro realizaci prací,“ dodává.

Trinity Tri-Deck není jediná superjachta, která roky čeká na nového majitele. V lednu koupil jihoafrický byznysmen „loď duchů“, superjachtu Bella T, kdysi známou jako Summit One, která 20 let chátrala v přístavu v Kapském Městě.

Od invaze na Ukrajinu šlo do dražby také několik jachet patřících ruským oligarchům, na které byly uvaleny sankce, včetně jachty Axioma, která se na gibraltarské aukci prodala za 63 milionů liber.

 

580
Na horu