Search
× Search
Mistrovství Evropy v Marseille
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Mistrovství Evropy v Marseille

V týdnu od 8. do 13. května se v Marseille konaly hned dvě mistrovství Evropy – závodily zde třídy Finn a RS:X. V obou jsme měli svého zástupce.

Po většinu týdne vál silný mistral, který občas vystřídal slabší vítr. S náročnými podmínkami si ve třídě Finn nejlépe poradili britští jachtaři, když Ed Wright a Ben Cornish vybojovali stříbro a bronz, zlato přidal Henry Wetherell mezi juniory. Celkovým vítězem se stal Francouz Jonathan Lobert. Druhé místo mezi juniory obsadil Rus Arkadiy Kistanov a třetí Oskari Muhonen z Finska. Obhájce juniorského titulu Ondřej Teplý skončil letos pátý a celkově na 21. místě.


„Byl to těžký závod s hodně složitými podmínkami a silným větrem. Většinu rozjížděk jsme odjezdili v silném větru vanoucím ze břehu, což bylo takticky velmi komplikované, ale přesně tak by to mohlo vypadat příští rok na první olympijské kvalifikaci v dánském Aarhusu, takže na těchto podmínkách budu muset ještě pracovat. Závod jsem začal dost spatně a postupně se probojovával dopředu. Po světovém poháru, který se jel v Hyeres, jsem měl strach, že budu mít opět problém se zády, ale vydrželo to bez bolesti až do konce a mam z toho dobrý pocit,“ zhodnotil Ondra. „Teď mě čeká menší jachtařská pauzička, ve které se chci dostat hlavně fyzicky do formy. Dalším závodem bude Kieler Woche v červnu a pak Test Event v srpnu v Aarhusu,“ plánuje.

Třídu RS:X opanoval také domácí závodník Louis Giard. Druhý byl Řek Byron Kokkalanis a třetí Ital Mattia Camboni. Karel Lavický se sice blýskl jedním 10. místem v rozjížďce, ale celkově mu patřila až 73. pozice.

Výsledky třídy Finn

 

 

2786
Na horu