Search
× Search
Máte za sebou kapitánský kurz a chcete prvně vyvézt rodinu?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Máte za sebou kapitánský kurz a chcete prvně vyvézt rodinu?

Na jaře jste absolvovali kapitánský kurz a chystáte se na svou první samostatnou letní plavbu. Na palubě rodina, přátelé, děti… Stejné jako mít za sebou autoškolu, dát si dva měsíce pauzu, naložit auto a vyrazit s třesoucíma se rukama do Chorvatska. Chce to odvahu!

I když jste absolvovali dobrý kurz, po dvou či třech měsících jsou vaše znalosti a dovednosti jen mírně nad nulou. Umíte vyvázat fendr? Uzel na vazáku? Dračák? Jak jistí se budete cítit při vyplouvání z maríny? Jak dobře vám půjde zajíždění?

Sezóna startuje již zítra. Zatímco na jaře při kurzu byly přístavy volné, v sezóně to bude souboj o každé místo, o každých 10 centimetrů. Cítíte se být na toto připravení? Zvládnete to s přehledem, nebo to bude znamenat paniku a souboj s živly?

Potřebujete praxi. Zopakovat si naučené, naučit se nové, a především je nutné si vše mnohokrát procvičit. Na to jsme tu my s našimi kurzy přístavních manévrů v Praze. Kurzy probíhají na jachtě Jeanneau Sun Odyssey 29.2 s kormidelním kolem v centru Prahy na Smíchově na Císařské louce. Na místě je možné parkovat. Kdo dává přednost MHD, může přijet metrem na Smíchovské nádraží a vyzvedneme ho na smíchovské straně přístavu. Další variantou je přívoz z obou břehů Vltavy pod Železničním mostem.

A pokud náhodou již nějaké plavby za sebou máte, ale na lodi jste byli naposled před rokem, kurz je tu i pro vás.

První volné termíny máme 17. července. V případě zájmu však jsme schopni připravit kurz dle individuální objednávky. 

 

Poznámka redakce

Pokud máte pocit, že výše uvedené řádky jsou reklamou, tak to tedy rozhodně...
 

1058
Na horu