Search
× Search
Maríny za tisíc…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Maríny za tisíc…

Myslím kun, samozřejmě. Ceny za 46 stop dlouhou Bavarii trhají chorvatské rekordy. Vzhledem k tomu, že turistů je plno, je možné očekávat, že letošní vrcholy budou již příští rok zapomenuty. Je to jednoduché, dokud jezdí, nejsou ceny přepálené.

Na úvod článku bych ale chtěl uklidnit ty, kteří mají pocit, že ceny marín jsou v Chorvatsku mimo jakékoli srovnání. Zatím mají Chorvaté stále co dohánět. Například v takovém Porto Cervu na Sardínii byste za jedinou noc se stejnou lodí zaplatili 400 euro. A podobných přístavů najdete více…

Ale vraťme se k tématu. Máme tu další příspěvek od Jirky Pacáka. Na své plavbě se před víkendem zastavil nejprve v nové maríně Korkyra ve Veloj Luce na západě Korčuly. Nový přístav byl večer jen z poloviny plný. Co se týče sprch, v pánská části byly k dispozici dvě. Dámskou část Jirka nekontroloval. Cena za Bavarii 46 byla 920 kun. A když ráno v pět přijel trajekt, vypadalo to, že s Korčulou zaklepal zemětřas.

Foto Jiří Pacák

Foto Jiří Pacák

Palmižana
  Druhý den byla na programu marína Palmižana naproti Hvaru. Tam cena vyšplhala na 988 kun. Komu by to přišlo moc, mohl by zůstat přes kopec v zátoce na bóji. To by bylo za 550. Pro milovníky hlučné společnosti měla marína velké lákadlo. Jmenuje se Sail Week.

Ceny jsou vysoké a stále rostou. Nemá ale smysl na ně nadávat. Dokud to lidé platí, bude to tak i nadále. Zákony trhu jsou neúprosné. Těžko je možné čekat, že se budou před přístavem tlačit zájemci s bankovkami v ruce a přístavy budou držet nízké ceny.

2519
Na horu