Search
× Search
Marína Drage v potížích
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Marína Drage v potížích

Státní inspekce uzavřela chorvatskou marínu Drage mezi Murterem a Biogradem. Prý byl porušen zákon… Šetření pokračuje.

Po dvouleté mravenčí práci vyšetřovatelů stavební a turistické inspekce se podařilo zjistit, že marína Drage je v provozu, přestože není dokončená a nemá potřebné kolaudace. Pracovníci inspektorátů během šetření byli vystaveni mnohým nebezpečenstvím a tlaku na své osoby, rodiny a rodiny svých rodin.

Při dvouletém šetření v Drage vystupovali inspektoři také v převlecích za místního rybáře lovícího kapry na plavanou, za instalatéra, který přišel do Beach House Maria opravit paní Marii ucpaný odpad a za páreček stárnoucích turistů, přející si v místním kempu ve stanu typu áčko oslavit výročí stříbrné stavby. Ne! Vlastně svatby!

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Inženýrské sítě zapojené.
Služební automobil Státní inspekce pro kontrolu nedokončených marín musel být dvakrát odtažen do servisu Auto Antonio s probodanými pneumatikami. Inspektor v utajení Goran K. byl podezřele vyklopen v zatáčce z tahacího banánu ve chvíli, kdy nenápadně fotografoval nedokončenou marínu z pohledu od Biogradu. Dozvukem této nehody je dosud neuzavřené šetření kriminální policie Zadar, která se snaží zjistit, zda je nehoda vedoucí k utonutí neplavce Gorana K. dílem náhody, nebo zlého úmyslu.

Investorem maríny jsou firmy VV RAZVOJ PROJEKATA d.o.o. a STAR TURIST d.o.o. Obě z Karlovce. Kromě stavby a provozování marín, se věnují také magii. Jen díky ní se podařilo před úřady dva roky tajit, že je v Drage rozestavěná marína a že je v provozu.

Nyní má tedy marína Drage utrum. Inspektoři stavbu maríny zaplombovali a dokud se vše nevyřeší, v Drage se již nekopne. Alespoň takové jsou zprávy z oblastních inspektorátů.

Poznámka redakce

Náš investigativní reportér Jan Koukal v chorvatském Karlovci zjistil, že investoři maríny uvažují o přesunutí maríny Drage do Splitsko-dalmatinské županije. K přesunu by měla být použita již jednou zmíněná magie. Výhody jsou dvě. Marína by byla blíže splitskému letišti a druhým důvodem je blízký vztah jednatelky STAR TURIST d.o.o. k náčelníkovi splitské policie, díky kterému by bylo možné další dva roky provozovat marínu inkognito.

 

1919
Na horu