Search
× Search
Lukoran, Ugljan
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Lukoran, Ugljan

Klidná vesnička s molem pro tři lodě stojící bokem, s obchodem, restaurací vodou na koupání a malou strmou plážičkou, kterou ke koupání mohou využít malé děti.

Poklidné místo, kde je možné strávit noc. Zátoka je otevřená k severu, za bóry a tramontany ke stání nevhodná. Při maestralu je u mola nepříjemné vlnění. Jugo zde profukuje od jihu, někdy překvapivě silně, moře je klidné.

U nábřeží je hloubka cca 3 metry, k vyvázání slouží pacholata na molu a kruhy ve stěně mola. Přímo u nábřeží je obchod, který je místním centrem dění. Úroveň zásobování je na ostrovní samoobsluhu na slušné úrovni. Před obchodem posedávající mužští příslušníci místního kmene se rozejdou do svých vigvamů až po zavírací době.

Sto metrů od obchodu směrem na jih je restaurace. Kvalitu kuchyně jsme nemohli posoudit, protože v jarních měsících kuchař stále spal zimním spánkem. Nápoje podávali ochotně ve standardní kvalitě za nadstandardní cenu.

V rohu mezi nábřežím a vlnolamem, za kterým stojí lodě místních, je malá oblázková pláž využitelná případně pro děti. Voda v zátoce je čistá, ke koupání vhodná.

V dubnu a v říjnu se za stání u mola neplatilo.

672
Na horu