Search
× Search
Linder, Sinha: Freediving
Daniel Vodička
/ Kategorie: Knihy

Linder, Sinha: Freediving

Potápění na nádech by mělo být nedílnou součástí dovedností každého jachtaře. Není třeba se potápět do 50 metrů, ale základy je dobré umět. Pro vaše zdokonalení je zde kniha Freediving Nika Lindera a Phila Simhy, kterou vydalo nakladatelství IFP publishing.

 
Jde o stručně a přehledně vytvořenou učebnici, která v postupných krocích nabízí návod na zdokonalení se v technikách potřebných k nádechovému potápění. 

Od počátku, kde se probírá vše od fyziologických základů, přes bezpečnost a správné duševní rozpoložení, až po začátky tréninků. To vše se dočteme dříve, než se dostaneme k jednotlivým disciplínám.

Následují tři kapitoly Statická apnoe, Dynamická apnoe a Hlubiné potápění. Každá z kapitol se věnuje nejprve potřebnému vybavení. Pozorný čtenář knihy tak již před návštěvou obchodu ví, bez čeho se neobejde a co naopak při návštěvě prodejny může postrádat. 

Následuje trénink rozložený do jednotlivých kroků. Díky knize se může i laik začít postupně zlepšovat. Vše je popsáno přehledně a srozumitelně. Jde o manuál, díky kterému je možné urazit mnoho kroků na cestě k sebezdokonalení. 

Součástí knihy je i popis možných rizik, včetně jejich řešení a to ve všech výše jmenovaných disciplínách. Pro mnohé začátečníky pak bude úplným základem kapitola o vyrovnávání tlaku, kterou najdeme v sekci Hlubinné potápění. Zvládnutí této techniky dovolí okamžité posunutí hranic o několik délek. 

Každý jachtař by měl být schopen se potopit alespoň do hloubky 10 metrů. Jsou chvíle, kdy je to nezbytné. Znalost nádechového potápění dělá naše plavby nejen zajímavější, ale také bezpečnější. Proto bych tuto knihu doporučil na palubu každé jachty a do knihovny všech jachtařů. Brzy zjistíte, že nádechové potápění vám dá pod vodou svobodu, jakou nikdy nezískáte při potápění s přístroji. 

Cena knihy je 369 Kč.


Vytisknout
2780
Na horu