Search
× Search
Letištní chaos
Daniel Vodička

Letištní chaos

Máme tu další díl příběhu o samonafukovacích vestách, jejich přepravě a pražském letišti. Nenechte si ho ujít. Ubezpečuji vás ale, že ani tento článek do věci nevnese jasno. 

26.7. jsem letěl s EasyJet do Barcelony

Při odbavení jsem nahlásil na přepážce, že v odbavovaném zavazadle je samonafukovací záchranná vesta s vymontovanou cartridgí 32g CO2 a jednou náhradní.

Pracovník přepážky řekl, že je to správně a poslal mě na odbavení zavazadla na přepážku „nadrozměrných zavazadel“. Tam mě pracovnice sdělila, že mám cartridge vyndat do palubního zavazadla.

Při odbavení na bezpečnostní kontrole mi byly obě cartridge bez jakékoliv diskuze zabaveny s tím, že je to zakázané.

Nyní požaduji po Letišti VH náhradu škody cca 1000,— Kč za odebrané cartridge a sdělení postupu pro další cesty.

Pro zajímavost - původně jsem měl letět se SmartWings a tak  jsem cca týden před odletem zažádal e-mailem o souhlas s přepravou a sdělení podmínek. 

První odpověď jsem dostal až den po odletu s tím, že nesouhlasí číslo letu. Jasně, když už let odletěl (i když s jinou společností)… Jsem týden zpátky a stále od SmartWings nemám žádnou informaci.

Jinak asi před třemi lety jsme letěli do Athén, dvě odbavené tašky s vestami s vymontovanými cartridge, nikomu jsme nic nehlásili. Jedno zavazadlo odletělo bez problémů, nikdo si ničeho nevšiml, z druhého nás bezpečnostní kontrola donutila cartridge vyhodit. Museli jsme dokoupit v marině.

Cestou zpátky v Athénách - dvě vesty, dvě zavazadla, nikomu jsme zase nic nehlásili a prošly obě.

Je v tom pěkný chaos…

Petr Stoklasa

3242
Na horu