Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Letadlovka zakotví před Splitem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Letadlovka zakotví před Splitem

Americká letadlová loď USS Harry S. Truman a norská fregata Fridtjof Nansen zakotví během dneška u Splitu. Zprávu přinesla už včera některá chorvatská média.

Zatím nám není známo, kde dvojice vojenských lodí zakotví, vzhledem k velikosti to nejspíše nebude oblíbené kotviště Bobovišće, ani marína v Milně. Zřejmě to vysypou rovnou před Split, aby to neměli daleko do centra.

Podle viceadmirála Curta Renshawa je návštěva do jisté míry odměnou pro posádky po úspěšném cvičení Neptune Strike 22, které se odehrálo na Jadranu. Američané s Nory navštíví město, pobratří se chorvatskými kolegy a nakonec zajdou na panáka.

Drby ze zákulisí

Image
Proslýchá se, že během cvičení na palubě raketne topovnjače RTOP-12 Kralj Dmitar Zvonimir byl velitel chorvatského námořnictva komodor Predrag Stipanović tak nadšený z cvičení spolu s letadlovkou USS Harry S. Truman, že své nadšení vyjádřil slovy: „Všechny vás zvu na panáka!“ Na dotaz Curta Renshawa, jestli slovem všechny myslel i posádku letadlovky, odpověděl hrdý Dalmatinec: „Řekl jsme všechny. Tak jsem myslel všechny!“

Podle neověřených zpráv skoupila po oznámení příjezdu USS Harry S. Truman obsluha baru Sistema (oblíbený bar komodora Predraga Stipanoviće) veškeré volné sklenice ve Splitu a okolí.

(poznámka redakce: Posádku letadlové lodě USS Harry S. Truman tvoří 3200 mužů a žen)

3466
Na horu