Search
× Search
Lea Princová: Velikonoční regata je výzva
Marie Marková
/ Kategorie: Velikonoční regata

Lea Princová: Velikonoční regata je výzva

Posádku Ladies Sailing Team povede i letos na Velikonoční regatě Lea Princová. Okruhovému jachtingu se věnuje od svých dvanácti let a námořnímu jachtingu již čtrnáct let. Lea Princová s námi hovořila o přípravách a závodu, o Velikonoční regatě. Čtěte…

Proč jste si z regat vybrala zrovna Velikonočku?

Pro naši dámskou posádku je Velikonoční regata výzva, jelikož je to velice náročná regata. Baví nás a posunujeme v ní svoje hranice dále, protože musíme řešit i různé opravy, které za nás při karuselových regatách řeší technici.

Jaké podmínky jsou pro vás výhodné a které naopak vám nesvědčí?

Snažíme se zvládat všechny podmínky, viz. loňský ročník kdy se jelo proti 40kn jugu a velkým vlnám. Trošku problém nám dělá slabý vítr, kdy opravdu záleží na každém centimetru nastavení a vzhledem k tomu, že každá loď je jiná, byť je to one design tak najít optimální nastavení není pro nás úplně lehké.

Jak jste se na závod připravovala?

Příprava na závod u dámské posádky není vůbec lehká, jak by se zdálo, dát dohromady funkční team je někdy pořádná fuška a díky naší Magdičce (Magdalena Horánská pozn. red.), která tomu věnuje velikou energii a čas, pojedeme kompletní. V posledním týdnu před regatou začínám sledovat vývoj počasí, ale rozhodnutí o trase je víceméně jasné až v den závodu. Pro naši dámskou posádku je důležité i dobře vypadat, což nikoho určitě nepřekvapí, takže se ladí i oblečení a pitný režim 😊

Která část závodu rozhodne o vítězi?

Závod končí vždy až v cíli a u Velikonoční regaty to platí dvojnásob, zatím nedovedu správně vyhodnotit který moment rozhodne, nebo který úsek rozhodne o vítězi.

Jste tryskař, nebo volíte otevřené moře?

Velikonoční regatu pojedu po 3., takže zatím nemám vyhraněný názor, zda tryska nebo volné moře, to se ukáže časem až ji třeba pojedu po 10.

Velikonočka startuje již za dva dny. Nemůžete ji sledovat přímo na místě, ale chcete se zapojit? Tipujte na vítěze závodu a vyhrajte ceny od Helly Hansen. Více o soutěži zde.

4559
Na horu