Search
× Search
Kurzy přístavních manévrů v Praze a trim v Chorvatsku
Daniel Vodička

Kurzy přístavních manévrů v Praze a trim v Chorvatsku

Konečně jsme pro vás vypsali nové termíny kurzů přístavních manévrů v Praze na duben 2021. K tomu jsme přidali speciální kurz trimu plachet v Chorvatsku, který bude spojený i s prací s genakerem, případně spinakerem.

Přístavní manévry v Praze

Kurzy přístavních manévrů v Praze najdete zde. Jsou určeny jak pro začínající jachtaře, tak i pro zkušenější, kteří chtějí dostat jachtu do ruky předtím, než se vydají na loď s rodinou či přáteli. Jde tedy nejen o výuku od začátku, ale také o potřebné oživení znalostí po roční pauze.

Trim plachet v Chorvatsku

Novým kurzem, který jsme připravili, je třídenní kurz trimu plachet v Chorvatsku. Správný trim nejen pomůže plout rychleji, lépe stoupat a správně pracovat s plachtami, ale také učiní vaši plavbu bezpečnější. Samozřejmě vedle správného trimu se naučíte refovat plachty, pracovat s otěžovými vozíky, s výtahy plachet, s outhaulem a dalšími ovládacími prvky, díky kterým dokážete z jachty dostat více. Samozřejmou součástí bude i práce s genakerem. Vytahování plachty, halzování, stahování a správný trim. Kurz trimu je možné kombinovat s kurzem přístavních manévrů v Chorvatsku a doplnit si tak pobyt na celý týden. Také tento kurz je připraven pro čtyři účastníky, všichni tak budou mít dostatek času si vyzkoušet všechny pozice na lodi.

2761
Na horu