Search
× Search
Kurzy Lodních novin v Řecku a Chorvatsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Kurzy Lodních novin v Řecku a Chorvatsku

Jaká je situace s kurzy Lodních novin v Řecku a Chorvatsku? Pro mnohé z vás stejně důležitá otázka, jako pro nás v Lodních novinách. Shrnul bych to asi takto: „Situace je velmi turbulentní.“

Kurz trimu s Milanem Koláčkem

Podle včerejších zpráv z Řecka jsou sice uzavřené školy, ale jinak vše funguje a charterová společnost hlásí, že je na hosty připravena. Stejně tak je připraven i Milan Koláček. Milan se rozhodl, že školící plavba může být pojata jako offshore, tedy maximum času na vodě a minimum v přístavu (nedat viru šanci). Vlastně jen nalodění a vylodění. Účastníci zájezdu nyní dostali tento plán kurzu ke schválení. Jak znám Milana Koláčka a možnosti lodě, nedivil bych se, kdyby za 3 dny upluli mezi 400 a 500 mílemi. Samozřejmě pokud řečtí bohové větrů Anemoi dovolí.

Pro jednoho odvážlivce máme místo na prvním termínu od 4. dubna volné. Může to znít jako bláznivina, ale místo tam je a pokud máte odvahu, kontaktujte nás a najdeme společně cestu, jak minimalizovat riziko ztráty (například platba na místě?).

Přístavní manévry na katamaranu

Dále jde o kurzy přístavních manévrů na katamaranu v Chorvatsku. Podle včerejších zpráv (které mohou mít stejnou cenu, jako československá koruna den po měnové reformě ve třiapadesátém) je zatím vše při starém. Jsme ve spojení s charterovými společnostmi i s ambasádami a zatím se nic nemění. Máte-li nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit a my se vám pokusíme odpovědět. Pokud by došlo k nějakým omezením, budeme s účastníky kurzů ve spojení a budeme hledat řešení.

Je mi jasné, že výše uvedená slova toho mnoho neříkají, ale taková je bohužel globální situace. Virus čínského moru zasel ve světě zmatek, který dokáže zvládnout jen jediný člověk ve vesmíru. Je to geniální muž s oranžovou hlavou a kačeřím jménem. Ten ano… My jsme na něj krátcí.

Pokud tedy nebude něco jasného, neváhejte nás kontaktovat. A znovu je tu nabídka pro odvážné. V prvním turnusu kurzu přístavních manévrů na katamaranu od 8. do 11. dubna máme jediná tři volná místa z celé sezóny. Odvážní se mohou přihlásit. Pokusíme se najít cestu, jak neriskovat s platbou a přesto vyrazit na katamaran a něco se naučit. 

3484
Na horu