Search
× Search
Kurz přístavních manévrů pro pokročilé skippery
Daniel Vodička

Kurz přístavních manévrů pro pokročilé skippery

Jezdíte na lodi již několik let, v přístavech si poradíte, ale cítíte, že by to ještě něco chtělo. Že by bylo dobré se zdokonalit. Hlavně zvládnout situace, kdy vám nikdo nepomůže. Například ve chvíli, kdy plujete jen s manželkou a menšími dětmi. Nebo s vnoučaty.

Chystáte-li se v létě vyplout jen v kruhu rodinném a děti máte ve věku, kdy jsou přítěží spíše než pomocí, máme pro vás kurz přístavních manévrů pro pokročilé, který je speciálně zacílen na sólové jachtaře (myšleno pro ty, kterým nikdo nepomůže).

Situace v přístavech jsou původcem škod, zdrojem nervozity, často i nedobré nálady na palubě. Situace, které je možné s plnou posádkou zvládnout za pomoci mnoha rukou a nohou, jsou při rodinné plavbě neřešitelné beze škody. Kdo chce vyplouvat s malou posádkou, nebo dokonce sám, musí umět mnohem více, musí zvládat přístavní manévry bez asistence.

Na kurzu se budeme učit všechny běžné i mnohé mimořádné manévry, které sólo jachtaři umožní bezpečně přistávat a odplouvat. Naučíte se zacouvat k molu, vyvázat lano, stabilizovat jachtu a sami si vyvázat mooring. Naučíte se zajet k molu bokem a vše až po definitivní vyvázání si udělat sám. Naučíte se odplouvat od mola sólo, ať už stojíte bokem nebo na mooringu, ať fouká, nebo je bezvětří. Odplujete sami od benzínové pumpy, na kterou vás tlačí vítr. Budete umět si u mola otočit jachtu dle potřeby, to vše sami a bez pomoci.

To vše, a ještě mnohem více je na programu našich kurzů pro pokročilé. Máme poslední volná místa. Během třídenního kurzu strávíte 90 % času manévrováním v maríně (samozřejmě mimo dobu spánku). 

2088
Na horu