Search
× Search
Kurz přístavních manévrů na Orlíku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Kurz přístavních manévrů na Orlíku

Máme pro vás ještě jeden tip na praktický vánoční dárek. Po úspěšných podzimních kurzech přístavních manévrů na Orlíku připravujeme jarní opakovačku.

Chcete-li se zbavit stresu v přístavech a marínách (dobré nejen pro vás, ale i pro vaši posádku), máme pro vás na začátek jarní sezóny jednodenní kurz přístavních manévrů na Orlíku. Na podzim měl kurz velký úspěch. Je vidět, že dokonalé zvládnutí jachty v přístavech je pro mnoho jachtařů problém. Naším cílem je, abyste věděli, co a jak dělat a abyste získali pro loď cit.

Co se naučíte

Naučíme vás ovládat jachtu s jistotou zkušeného jachtaře. Získáte praxi v přístavních manévrech a vyzkoušíte si fígly, které používají profesionálové. Zbavíme vás stresu v přístavech. Vše jen hodinu cesty od Prahy na Orlíku. Na své další plavby vyplujete výborně připraveni.

Po úspěšných teoretických kurzech přístavních manévrů pro vás máme připravenou i praxi. Probíhat bude v příjemném prostředí maríny Orlík na plachetnici Hunter 306 s kormidelním kolem. Podmínky tedy budou stejné, s jakými se setkáte i na moři.

Praktický kurz je určen pouze pro 4 účastníky. Probíhat bude od 0900 do 1700. Úkolem kurzu je získat jistotu v ovládání jachty v přístavech a marínách. Naučit se, jak připlouvat a odplouvat od mola v jednotlivých situací, zvládnout spolehlivě couvání. Poradit si s prop walkem a ovládnout prop wash, naučit se jachtu správně vyvazovat i vědět, jak používat springy při připlouvání a odplouvání od mola. Naučíte se správně zacházet s mooringem, i připlouvat bokem do těsného prostoru mezi jachty. Zvládnete techniky, které na velkých lodích používají profesionální jachtaři.

Vyučujícím je spoluautor knihy Přístavní manévry Dan Vodička.

V ceně kurzu je pronájem jachty, pohonné hmoty, občerstvení na lodi během výuky, parkování vozu v areálu a samozřejmě školitel.

Kurz proběhne za každého počasí

V případě celé čtyřčlenné skupiny je možné termín upravit po vzájemné dohodě.

Cena: 3900 Kč včetně DPH/osoba (4400 Kč s knihou Přístavní manévry)

Termín: pondělí 1. dubna 0900 - 1700 (obsazeno), úterý 2. dubna od 0900 do 1700 (obsazeno), středa 3. dubna 0900 - 1700 (poslední volná místa)

Místo: Marína Orlík

Co s sebou: V případě špatného počasí nepromokavé oblečení a boty

Přihlásit se můžete zde, fakturu zašleme obratem. Rezervace je platná po zaplacení kurzovného.

4980
Na horu