Search
× Search
Kurz noční plavby a bezpečného kotvení, poslední místo
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Kurz noční plavby a bezpečného kotvení, poslední místo

Na podzim jsme připravili nový zdokonalovací kurz pro méně zkušené (nebo méně sebejisté) jachtaře. Tentokrát půjde o kurz noční plavby a bezpečného kotvení. Znovu jde o třídenní kurz. Protože jeden z přihlášených by jel, ale nechtělo se mu platit, nabízíme poslední neobsazené místo

Kurz noční plavby jsme úmyslně připravili na druhou polovinu října, kdy je dlouhá noc, ale moře je ještě teplé, proto noční teploty neklesají tolik, jako na jaře.

Víte, na jakou vzdálenost vidíte poziční světla druhé lodě? Za jak dlouho se dostanete do kolizní situace? Kolik času máte při noční hlídce na reakci ve chvíli, kdy hrozí srážka? Co vám říkají poziční světla, co majáky a bóje? Jak náročný je odhad vzdálenosti v noci? Jak moc je ztížená orientace v prostoru a o co jsou náročnější práce na palubě? Jaké jsou základní bezpečnostní opatření během noční plavby?

Dále bude součástí kurzu výuka kotvení. Standardní stání na kotvě, stání na kotvě se zádí vyvázanou na břeh, zkouška kotvení na dvě kotvy v tandemu, ukázka aplikací s kotevními alarmy. Jak spustit rychle kotvu, když je rychlost vrátku nedostatečná. Příprava snubberu, když na lodi tato pomůcka chybí.

Dojde i na kombinaci obojího. Je snadné v noci bezpečně zakotvit v zátoce, kterou neznáte?  Jak budete za tmy hledat místo na kotvu? Jak bezpečně vplouvat na kotviště, kde je agresivní světelné pozadí?

Je toho hodně, co je možné se naučit, jak se zlepšit, jak učinit svoje plavby bezpečnější, jak získat v náročných nočních podmínkách jistotu a jak být připraven na kotvení a to i v náročnějších podmínkách.

Více informací najdete zde.

4027
Na horu