Search
× Search
Krásné stání pod Lastovem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Krásné stání pod Lastovem

Vydáváte se na Lastovo, chcete navštívit malebnou vesnici a přemýšlíte, kde zakotvit. Máme pro vás jeden tip. Jde o staré kamenné moto Sveti Mihajlo přímo pod vesnicí Lastovo.

Od našeho čtenáře Davida Macharáčka jsme dostali fotografie z Lastova, respektive z přístavu Sveti Mihajlo. Nachází se přímo pod středověkou vesnicí Lastovo, která rozhodně stojí za návštěvu. Nedaleko je také krásná zátoka s malou vesničkou, která se nazývá Lučica.

Molo Sveti Mihajlo bylo postaveno za Rakouska Uherska a na molu se nacházela také kamenná stavba s lisem na olivy. V přístavu je dokonale čistá voda (pokud některá z jachet nevypustí fekální tank), vynikající místo na koupání a šnorchlování.

Foto David Macharáček

Foto David Macharáček

U mola Sveti Mihajlo
U mola je místo pro dvě až tři jachty (když se chce, tak to jde). Za zlom v molu se vejde již jen jedna, dále uvnitř přístavu není dostatečná hloubka. Při vyvazování je třeba projevit trochu kreativity. Místo není příliš kryté od západu až severovýchodu, ze běžného letního severozápadního větru nejde o dobré místo k stání. V létě k molu zajíždí turistické lodě z nedaleké Korčuly, ty ale navečer odplouvají.

Z přístavu je to do vesnice Lastovo jen cca 15 minut chůze po silnici.

Foto David Macharáček

4011
Na horu