Search
× Search
Konec teakové jistoty, Hallberg-Rassy přechází na umělé dřevo
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Konec teakové jistoty, Hallberg-Rassy přechází na umělé dřevo

Byl-li ve světě jachtingu na něco spoleh, pak na to, že na lodích švédské loděnice Hallberg-Rassy se budete procházet po teakové palubě. Už to neplatí. Loděnice spojila síly s nizozemským výrobcem polyuretanové imitace dřeva EcoDeck. Nutno dodat, že imitace velmi věrné.

"Novinka, která jako novinka vůbec nevypadá," tak na svých stránkách loděnice Hallberg-Rassy oznamuje, že své jachty bude kromě klasického teaku nově osazovat také palubami z pevného, pružného a prakticky bezúdržbového materiálu EcoDeck. Kompozitní materiál se podobně jako teak vyznačuje velkou trvanlivostí a vzhledově se od něj prakticky neliší. Výhodou umělého materiálu je, že se dá dobře zpracovávat a tvarovat.

EcoDeck má již zkušenosti s instalacemi na několika superjachtách, Hallberg-Rassy s ním nyní uzavřel exkluzivní smlouvu. První jachta Hallberg-Rassy s palubou z tohoto materiálu je již dokončena a bude představena na výstavě Orust Sailboat Show na konci srpna.

Tlak na udržitelnost a společenskou a environmentální zodpovědnost přiměl k podobnému kroku již řadu výrobců lodí, jiní, jako například Nautor´s Swan či Bénéteau, se k odklonu od pravého dřeva zavázali.

 

1155
Na horu