Kolik mil je možné uplout za 24 hodin
Kolik mil můžete uplout za 24 hodin na plachetnici dlouhé 6,5 metru? Caroline Boule překonala za jediný den 322,7 míle a vytvořila nový rekord ve třídě Classe Mini.
Rekordního výkonu dosáhla v první etapě závodu Les Sables – Les Acores – Les Sables. Její jachta Nicomatic je plně foilovací, designérem je Sam Manuard a pokud si dobře vzpomínám, tak závěsy kormidel vyráběl Milan Koláček.
Caroline Boule zatím na velmi výkonné jachtě slavila úspěchy především v kategorii doublehanded se svým partnerem Benoitem Marie. V sólových závodech do nynějška za potenciálem jachty zaostávala. Současný rekord však ukazuje, že je s lodí stále více srostlá a v za správných podmínek dokáže velké věci.
V současné chvíli pluje na 6. místě.
Polohu lodí najdete zde.
994
Související články
Designér lodí IMOCA Sam Manuard hostem Milana Koláčka
Designér lodí IMOCA Sam Manuard hostem Milana Koláčka
V příštím webináři o Vendée Globe bude mít Milan Koláček mimořádného hosta. Bude jím designér několika jachet IMOCA účastnících se Vendée Globe Sam Manuard.
Loděnice Beneteau představila novou First 30
Loděnice Beneteau představila novou First 30
Loděnice Beneteau představila připravovanou novinku First 30. Sportovní jachta s velkým potenciálem, zajímavou cenou a skvělým rodokmenem.
Přešel Messinu suchou nohou
Přešel Messinu suchou nohou
Nejde sice o biblický zázrak, i když pro mě to určité prvky zázraku jeví. Jaan Roose z jisté nejmenované pobaltské země přešel po kusu popruhu Messinu. Mezi dvěma elektrickými sloupy, které si jistě ti, kdo tudy pluli, pamatují. 3646 metrů, ve výšce 220 metrů nad hladinou moře.