Search
× Search
Když v Trogiru chybí most…
Jan Basl
/ Kategorie: Kam jet

Když v Trogiru chybí most…

Někteří naši jachtaři vyplouvají na moře bez ohledu na roční dobu, která panuje. V pátek jsme dostali zprávu o situaci v Trogiru od jednoho z nich Jana Basla. Jak se dostat z maríny do starého Trogiru, když na cestě chybí most?

Včera jsme dorazili do Trogiru a čekala tu na nás jedna novinka.

 

Foto Jan Basl

Foto Jan Basl

...je třeba použít Bura Line.
Po otevření nového mostu na ostrov Čiovo si chorvatští stavebníci vzali do parády most starý. Demontovali železný zvedací mechanismus (ten jsem mimochodem neviděl nikdy v akci) a odeslali ho do opravy do loděnice na Korčule. Dělníci zatím usilovně renovují stavební část mostu.

Foto Jan Basl

Foto Jan Basl

Zastávky najdete zde.
Dle informací místních, potrvá oprava minimálně do konce května a dle viditelného nasazení dělníků by se to mohlo i povést. Makají i o víkendu či dlouho do noci. (V tomto světle je zajímavé, že to samé není možné při opravách mostů a silnic u nás. Zřejmě používáme nějaký špatně tuhnoucí beton, který potřebuje v čase 16:00 – 07:00 odpočívat. Poznámka redakce)

Foto Jan Basl

Foto Jan Basl

A zde je jízdní řád.
Do zprovoznění jezdi Bura Line každých cca 20minut od rána až do 22:00 (kluci mají dostatečný trénink manévrování, dle jejich výrazu možná až moc :)). Mimo tyto časy se lze pěkně projít přes nový most (cca hodinka) či si vzít taxíka.

Foto Jan Basl

Foto Jan Basl

Do Splitu připluli Rusové...
Jo a ještě jedna fotografie na závěr. Na kvalifikační utkání ve fotbale Chorvatsko – Rusko připlula do Splitu návštěva…

3160
Na horu