Search
× Search
Když moc fouká, je lepší změnit plány…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Když moc fouká, je lepší změnit plány…

Jirka Pacák pokračuje v křižování Egejského moře. Původní plán po vyplutí z Atén byl Mykonos, ale meltemi zamíchalo žaludky posádky a došlo na alternativní cíl.

Včera jsme dorazili po noční přeplavbě z Atén do pohodové vesničky Finikas na jihu Syrosu. V původním planu byl sice Mykonos, ale slušně foukalo, proto jsem raději zkrátil utrpení části posádky na minimum, z předoboku udělal zadobok, což by už bylo snesitelnější, a tak jsme brzy ráno mohli vyvázat záď lodě u vnější části mola této klidné vesničky.

Jen pozor, ne všude je tu písek, a i při meltemi to tu trochu vlní. Překvapilo mě množství lodí. Jak u mola (20) tak na kotvách (10). Samozřejm jen menší část byla charterová. I tady je možné si vypůjčit nějaký ten povoz a prozkoumat celý ostrov.

Za dvacet euro máte elektřinu a 200 litru vody (nevím teda jak to měří).Taky dva záchody. Maji i dvě sprchy za 2,5 euro na osobu?! Ptal jsem se na případnou rezervaci místa u mola, ale prý mi jen může říci, zda je místo. Když si zavolám na číslo na okně.

Druhý den jsme vyrazili konečně na Mykonos a plavba byla super. Vítr do 20 skoro bočák, přívětivý severak Vorias. Loď jen letěla. V maríně bez rezervace nebylo místo…

Stále je možnost s Jirkou od soboty vyplout z Kosu na zpáteční plavbu do Atén.

888
Na horu