Search
× Search
Když megajachta nestačí
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Když megajachta nestačí

Máte osmdesátimetrovou jachtu (hypoteticky) a není na ní místo na vaše hračky. Všechno se tam nevleze. Pořídit si novou, větší? Nechce se vám, máte k ní citový vztah. Tak si pořídíte tzv. support vessel. To je prostě loď na ubytování hraček.

Je to taková nákladní loď. Mohlo by to být něco starého, vyřazeného (na začátku tomu tak i bylo), ale to by nepůsobilo tím správným dojmem. Je to sice jen pracovní plavidlo, ale také paví ocas ukazující atraktivitu jeho majitele.

Na tento segment ukazatele společenské pozice se zaměřila holandská loděnice Damen. V posledních letech již dodala šest sedmdesátimetrových lodí na převoz hraček. Jedna vyjde bratru na 50 milionů USD. Pro ty jachtaře, kteří teprve začínají, jsou k dispozici i menší sestřičky, ta nejmenší začíná na 46 metrech a vyjde na 14 milionů USD.

Na palubě najdete motorové čluny, plachetnice, helikoptéry, celá hejna vodních skútrů, hydroplány, ponorky, tobogány, vozidla typu SUV, naleštěné sportovní automobily a jeřáby na nakládku a vykládku všeho v rekordním čase. Dále jsou to lednice, mrazáky, zásoby jídla a pití, prádelny, pekárny, hlučné provozy, které na vlastní jachtě nechcete. Dokonce jsou zde i kajuty pro méně významné hosty, kteří si nezaslouží vlastní kajutu na mateřské lodi.

Pokud jste tedy konečně našli to, co nyní v životě nejvíc potřebujete, zde je odkaz na loděnici, která vám jednu takovou loďku vyrobí.

3616
Na horu