Search
× Search
Když chcete zajet do Korčuly...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Když chcete zajet do Korčuly...

Chystáte-li se navštívit atraktivní městečko Korčula, máme pro vás dobré i špatné zprávy. V rodišti Marka Pola je v létě narváno a není snadné se do města s jachtou dostat. Je ale známé, že možnosti tu sou…

Nejsem přítelem návštěv turistických magnetů v hlavní sezóně, ale ne každý má možnost si vybrat jiný než prázdninový termín. Aby pro vás plavba neskončila zklamáním, poslal nám Jirka Pacák avízo, jak to nyní s návštěvou přístavu vypadá.

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Vrnik
„Bez rezervace je návštěva maríny v Korčule bláhovostí. Podle místních podavačů mooringů je třeba si stání v maríně rezervovat s předstihem nejméně tří dnů (rezervaci je možné udělat zde). Pokud rezervaci nemáte, můžete zkusit marínu Lumbarda (+385 20 712 489), která je nedaleko. Za 46 stop dlouhou jachtu jsme platili 530 kun a k tomu 100 kun za rezervaci místa (v Korčule by Bavaria 46 stála 882 kun). Tu stačilo udělat během dne. Do Korčuly je to odtud 8 km taxíkem. Cena 100 kun až pro 8 osob.“

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Vrnik
Dodávám ještě, že je tu možnost pro ty, kteří nemilují maríny. Je to zátoka Račište na cestě z Korčuly do Lumbardy. Zátoka je dobře krytá, kotvit se dá na hloubce 3 – 8 metrů. Máte-li k dispozici dinghy s trochu lepším motorem než jen k nebližšímu břehu, můžete se navíc vydat na výlet na ostrůvek Vrnik. Zajímavé místo, které bývalo po staletí sídlem kameníků budujících Korčulu. Zajeďte si tam, krásný ostrůvek s příjemnou atmosférou. Pokud budete na místě hledat občerstvení, je z finančních důvodů lepší se vyhnout hotýlku Vrnik Arts Club a raději zamířit do fast foodu Škoj. Krátké molo na Vrniku je vyhrazeno trajektům. Navíc přímo u mola je malá hloubka. Rychle však roste. 

Zdroj Navionics

Zdroj Navionics

Celkový pohled na oblast od Korčuly k Lumbardě.
Výborné kotviště v těsné blízkosti Korčuly je u ostrůvku Badija. Do starého města je to cca 1,25 míle. Na klasickém charterovém dinghy s motůrkem o výkonu jednoho plavce bych to však nedoporučoval. 

1934
Na horu