Search
× Search
Když četník zapomene kvér v taxíku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Když četník zapomene kvér v taxíku

V pátek večer vystupují turisté (cizozemci) v Trogiru z taxíku. Drožkařka jim ještě na poslední chvíli před odjezdem podá kabelku, kterou nechali na sedadle. A práskne do koní. Cizinci překvapeně hledí na buzertašku a nikdo se k ní nemá.

Taxi je ale pryč a nezbývá než se podívat, co jim taxikářka nadělila. Rozepnou kapsu a tam na ně kouká kvér. Přesně řečeno HS H11 OSP, 9 MM Luger. Na 13 ran. A policejní odznak. A občanka.

Cizí státní příslušníci se zachovali zajímavě. Lekli se a kabelku i s municí nechali na místě, kde je taxikářka vyložila. A odešli.

Nakonec se vše rozhodli oznámit, protože je kontaktoval muž, který se kvéru domáhal. A tak také udělali. Na služebnu v Trogiru zašli hned po víkendu v pondělí. V úředních hodinách, samozřejmě.

Díky tomu se po dramatickém šetření podařilo zjistit, že majitelem kvéru je policista, manžel taxikářky, který si na zadní sedadlo tašku jen na chvíli odložil. Policejní inspekci se důvod pro zanechání služební zbraně kdekoli zdál příliš malicherný a zapomětlivý četník byl postaven mimo službu. Zbraň mu byla zadržena a bude vrácena rodičům na konci školního roku.

342
Na horu