Search
× Search
Kdy se v Chorvatsku konečně stabilizuje počasí
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí, Kam jet

Kdy se v Chorvatsku konečně stabilizuje počasí

Poslední dny v Chorvatsku jsou meteorologicky nestabilní. Deště, někde a někdy až přívalového typu rozhořčují pracovníky Chorvatského turistického střediska, kteří se celkově snaží dát sezóně pořádný drive. Jak ale, když deště v Šibeniku vyplaví kanalizaci a u nábřeží to vypadá jako u nefunkční čističky?

Kdo se ale chystáte do turistického ráje na Jadranu až od této soboty, už nemusíte mít obavy, že vaše dovolená bude teplotně podprůměrná. Srážkám je konec, přichází stabilizace počasí.

Na severu u Rijeky se v sobotu vyšplhají teploty na 24°C, ale dále už to bude od 27 výše. Zadar začne víkend na 26°C, ale dále to bude v týdnu až 32°C. No a Split v sobotu 29°C a dále to nesleze pod 30°C. A stále slunce, pro někoho možná až trochu úmorné. Teplota vody dnes od 23°C nahoru.

Tedy, pravé letní dny přicházejí. Pozná se to i na letištích, která hlásí rekordní vývary. Je tedy jasné, že patříte-li mezi bojazlivé, samoty a opuštěnosti se bát nemusíte. Alespoň následující 3 měsíce. Ať přijedete kamkoli, všude někdo bude. A nejspíše jich bude více.

636
Na horu