Search
× Search
Kde zastavit na jihu Hvaru?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Kde zastavit na jihu Hvaru?

Téměř 40 mil dlouhý ostrov Hvar nemá na své jižní straně mnoho přístavů. Víte, kde je možné se vyvázat, načerpat vodu a dobít akumulátory?

Kromě Hvaru a Sučuraje na opačných koncích ostrova to nevypadá, že by byla ještě nějaká jiná možnost. Opak je ale pravdou. Cca 7 mil od Hvaru je nevelká marína Světa Nedelja, která se navíc vyznačuje mimořádně příznivou cenovou politikou.

Marina Světa Nedelja je odvážná stavba. Pobřeží je v místě nechráněné a poměrně rychle padá do hlubin. Přesto se místní vinař Zlatan Plenković rozhodl, že na tomto místě postaví malou marínu. Má dva bazény, vnitřní je klidný a vejdou se do něj cca čtyři menší jachty, vnější je větší, ale neklidnější. Maximální délka jachet je 18 m ve vnitřním bazénu a 40 m v bazénu vnějším. Hloubka je 4 m uvnitř a 7 m ve vnějším bazénu. Při zajíždění do vnitřního bazénu se budete zpočátku bát stísněného prostoru, ale místa je dost.

V maríně je čistá voda, i ve vnitřním bazénu je možné se bez obav koupat. Sociální zařízení odpovídají velikosti maríny. Minimálně pánské toalety jsou, co se týče čichových vjemů, velmi výrazné.

Součástí maríny je restaurace Bilo Idro. Není zrovna levná, ale prostředí je příjemné.

V maríně je k dispozici voda i elektřina.

A to nejlepší nakonec. Za denní stání pro 14 m plachetnici zaplatíte v sezóně 250 HRK.

Více informací zde.

Za námět děkujeme Janu Kocmanovi.

 

 

 

 

 

 

7304
Na horu