Search
× Search
Kde si zašnorchlovat k antickým památkám?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Kde si zašnorchlovat k antickým památkám?

Chcete si lehnout na hladinu s potápěčskými brýlemi a obdivovat antické památky pod hladinou Jadranu? Představíme vám internetovou stránku, která sdružuje zajímavé archeologické lokality ve Splitsko-dalmatinské županiji.

Na této internetové stránce najdete zajímavé potápěčské lokality v okolí Splitu a na přilehlých ostrovech. Většina z nich je v hloubkách pro našince se šnorchlem nepřístupných, vraky lodí, letadel a pole amfor. Ale i pozorovatel podvodního dění z hladiny si na některých místech přijde na své.

Pro nás zajímavé stopy historie najdeme v záložce KATALOG a dále Antička architektura pod morem.  Jde obvykle o antická přístaviště, rybí sádky a další stavby u moře.

Nejblíže Splitu najdete zajímavou lokalitu v Kaštelu Sućurac. Dalším místem na pevnině, tentokrát blíže Trogiru, je Resnik. Místo obývané již od mladšího paleolitu a dále až do 5. století. Na Šoltě v zátoce Piškera najdete zbytky antických sádek.

Čtvrtá lokalita se nachází na Šoltě v zátoce Rake. Je zde přístaviště z prvního století, kamenné terasy, jejichž součástí byl bazén. Na místě byly nalezeny i četné amfory.

Všechna tato místa jsou přístupná z hladiny.

478
Na horu