Search
× Search
Kde jsou zarytí tryskaři?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Kde jsou zarytí tryskaři?

Starovní pole Velikonoční regaty je rozděleno na několik skupin. Vedoucí skupina je severně od Mljetu. Jde o dvanáctičlennou skupinu, která se rozdělí na tryskaře a ty druhé.

Ve skupině jižně od Mljetu je nejdále na západě s velkým náskokem tým Jiřího Macha. Dále je zde dvojice Thermix Mirka Théra (zdá se, že tradiční tryskař upustil od svojí taktiky) a YC Topper Ivo Mareše. Za touto dvojicí pluje Roman Čada s týmem Ayurmed a Lea Princová s Ladies Sailing Teamem. Poloha dalších jachet jižně od Mljetu však může být zkreslena absencí GSM signálu. Jejich poloha by potom nebyla aktuální.

Ale pojďme se vrátit do vedoucí severní skupiny. V ní si velmi dobře vede nejparohatější ze všech startujících CHOV DAŇKŮ Ládi Kutiše. Dvě z lodí by mohly mířit do slavné, někdy vítězné a jindy proklínané, trysky mezi Korčulou a Pelješacem. Jde o Standu Štrobla a Cirkus Verich. Na prvním místě je nyní zřejmě tým Michala Palivce.

Následující hodina bude zajímavá. Ukáže, jestli se startovní pole rozdělí na tryskaře a ty druhé, nebo všichni poplují na otevřením moři jižně od Korčuly.

Polohu lodí najdete zde.

 

4463
Na horu