Search
× Search
Kde hledat cestu do podsvětí…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Kde hledat cestu do podsvětí…

Podsvětí, Hádova říše. V antice vedlo do podsvětí několik cest.  Střežil je trojhlavý pes Kerberos. Jeden vchod najdete na nejjižnějším bodu Řecka na mysu Tainaron. Je zde jeskyně, ve které sídlil Hádes. Zbytky římské vily, Poseidonova chrámu a skvělé koupání.

Mani je prostřední prst Peloponésu. V historii bouřlivé místo, kde krevní msta drtila obyvatelstvo ještě v 19. století. Na samém jihu poloostrova leží mys Tainaron s majákem. Na konci silnice pár

Foto Daniel Vodička

Foto Daniel Vodička

Mozaika z římské vily poblíž mysu
domů, které v létě spaluje nemilosrdný sluneční žár. Z parkoviště na konci cesty vedou dvě pěšiny. Po pravé, směrem na jihozápad, dojdete k malé oblázkové pláži s křišťálovou vodou a ke zbytkům římské vily. Pěšina pokračuje dál k mysu Tainaron s majákem. Cesta je dlouhá 2 km, bez výrazného převýšení dojdete až k majáku, v jehož blízkosti se v minulosti odehrálo několik významných námořních bitev.

Na zpáteční cestě se vydejte z parkoviště levou pěšinou. Dostanete se ke zřícenině byzantského kostela, jehož základy jsou mnohem starší. Byl přestavěn z původního Poseidonova chrámu. V těchto místech také leželo antické městečko Tainaron.

Foto Daniel Vodička

Foto Daniel Vodička

Porto Kagio
Po levé pěšině můžete pokračovat do další zátoky s oblázkovou pláží. Není to více než 150 metrů. Zde je zarostlá jeskyně, která je vchodem do světa mrtvých…Své sídlo zde měl Hádes, bratr Dia. 

Stání na kotvě není kvůli kamenitému dnu nejideálnější. Další možností je velmi dobře krytá zátoka Vathi severovýchodně od mysu, která se na konci větví do dvou ramen.
Pokud by ani tato nevyhovovala, dále na sever leží letní vesnice-přístav Porto Kagio. Pár domků přímo na pláži, příjemné zastavení.

Peloponés je jachtaři často opomíjen. Je to chyba...

433
Na horu