Search
× Search
Každý si zaslouží svou kajutu
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Každý si zaslouží svou kajutu

„I paddleboardisty může na jejich výletech zaskočit nepřízeň počasí. Kdo se nechce kvůli přeháňce vracet na břeh, může využít stan Bajao Cabin.“ Nebo „Netrapte své tělo znavené celodenním pádlováním ještě taháním prkna z vody a cestou do hotelu a udělejte si z paddleboardu kajutovku.“ Asi tak nějak by mohl vypadat reklamní text propagující tento stan pro jednu osobu. Jeho hlavní výhoda je ale někde jinde.

Působí to trochu bláznivě, ale každé zboží má svého kupce. A jistě je bude mít i Bajao Cabin. Stan je podle výrobce vhodný pro prkna delší než 10 stop a 8 palců (3,25 m). Celková šířka je 76-86 cm v závislosti na šířce prkna, přičemž délka je dostatečná pro jednu osobu na spaní a uložení paddleboardového vybavení. Výhodou je nízká hmotnost, která nepřesahuje 5 kg.

Součástí stanu je nafukovací plovák o průměru 15 cm, který se obepne kolem paddleboardu, čímž zvyšuje jeho stabilitu a snižuje riziko převrácení. Přesto výrobce doporučuje používat jej pouze v místech velmi dobře chráněných před povětrnostními vlivy a vlnami. Hloubka by neměla být větší než po kolena (my dodáváme, že i v takové hloubce se dá utopit).

Stan lze použít i v kempu, na pláži nebo jako střešní stan na auto, jen je třeba odstranit boční nafukovací tubus. V úvodu zmíněná hlavní výhoda tohoto produktu ale spočívá především v tom, že umožňuje divoké kempování. Zatímco pro to provozované na souši mají úřady v Evropě již málokde pochopení, na vodě je možné leckde leccos. To dává trempům všeho druhu nové možnosti kolonizace řek, jezer, kanálů a dalších vodních ploch.

444
Na horu