Search
× Search
Kapitánské kurzy Lodních novin
Daniel Vodička

Kapitánské kurzy Lodních novin

První kapitánský kurz Lodních novin na C máme za sebou. Proto jsme na zimu vypsali ještě jeden termín. Znovu jde o teoretický kurz na české C a dále také také teoretický kurz na B, který je určen pro zkušené jachtaře, kterými čtenáři Lodních novin obvykle jsou. Kurz na C proběhne na konci ledna, B na začátku února. Kurzy praktické na C pak koncem března. Naše kurzy jsou jako vždy určeny pro omezený počet účastníků, abychom se jim mohli patřičně věnovat. U teorie je to 12 kurzantů, na praktickém kurzu budou na palubě jen 4 osoby a instruktor.

Hlavní devízou našich kurzů je nízký počet účastníků (a naše zkušenosti s mořem a výukou, samozřejmě). Teoretický kurz je prezenční, jen pro 12 osob. Nikoli tedy neosobní online kurz. Školitelé tak mají možnost se věnovat v případě nejasností každému zvlášť a věci vysvětlovat.

Praktický kurz pro 4

Ještě výraznější rozdíl je na praktickém kurzu. Jen 4 účastníci na palubě při praktickém kurzu! Je to něco jiného, než školení pro 6, nebo dokonce 8 účastníků na jedné lodi. Stačí si představit jen trénink toho nejdůležitějšího, tedy přístavních manévrů.

Jeden účastník kurzu například zajíždí zádí k molu. Jsme na začátku, proto bez vyvazování. Vysvětlení cviku, přiblížení, splnění zadání, rozbor chyb. To celé trvá… Řekněme 3 minuty, ať nepřeháníme. Každý by si ale měl zajet nejméně třikrát každý cvik. To znamená cca 10 minut na jeden (v praxi spíše 15 minut). Při 4 členech posádky se dostane každý na řadu jednou za 40 minut. U šesti účastníků kurzu je to jednou za hodinu a u osmi jednou za hodinu a půl. To je velký rozdíl. Nejen v porci zkušeností, které na našem kurzu naberete, ale také v míře znudění, která na účastníky čeká při větším počtu kurzantů.

Vyšší cena, intenzívnější výuka

Naše kurzy jsou dražší, ale odcházíte z nich s mnohem komplexnějšími a lépe ukotvenými dovednostmi. Navíc se výuce toho nejnáročnějšího věnujeme již mnoho let a tato praxe je na účastnících kurzu znát.

Kurz s vlastní kajutou

Praktické kurzy jsou tedy pro 4 osoby. Běžné kurzy proběhnou na tříkajutové jachtě. Nabízíme ale také kurzy, na kterých je zajištěna vlastní kajuta pro každého účastníka. Proběhnou na 4 kajutové jachtě, Instruktor má místo v salonu a účastníci kurzu jsou po jednom v kajutách.

Počasí, které naučí

Pro praktické kurzy jsme vybrali nezvyklý termín na konci března. Naše důvody jsou jasné. Chceme naučit maximum a tento jarní měsíc patří k těm největrnějším. Naučíte se nejen manévrovat s jachtou v přístavu za silného větru, ale také v tomto větru plout, kormidlovat, refovat plachty, dělat obraty. Vše bezpečně, za tvrdých podmínek. Důvod je zřejmý. Podobné počasí vás nesmí zaskočit, až poplujete s nejbližšími...

Pokud vás naše kurzy zajímají, více informací najdete zde.

2061
Na horu