Search
× Search
Kam plout ze Splitu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Kam plout ze Splitu

Máme tu dotaz od čtenáře Valera Klukana na to, kam se vydat ze Splitu. Záleží samozřejmě na touze objevovat, ale protože Valer má už něco najeto, zkusíme poradit méně frekventovaná místa.

Uvala Smrka, Brač

Malebná a dobře chráněná zátoka. Dobré kotvení je ve východní části zátoky u starého domu, se zádí uvázanou na břeh. Na místě mohou být i kotevní bóje. V námořním bunkru na západní straně zátoky jsou rybáři. V zátoce jsou prameny sladké vody, místy je moře chladné. Zajímavý je i výstup údolím ke staré opuštěné vesnici.

Uvala Blaca, Brač

Hezká zátoka, ze které vede cesta ke klášteru Blaca. Velmi zajímavá stavba, která stojí za návštěvu. Pozor, v pondělí je klášter zavřený. Zátoka bohužel bývá často navštěvovaná. Při kotvení je třeba se vyvázat na břeh.

Uvala Lozna, Brač

Hned vedle zátoky Blaca je malá zátočina Lozna. Je vhodná ke stání jen za klidného moře. V ose zátoky je možné si hodit kotvu do písku a vyvázat se na výběžek dělící zátoku na dvě větve. Zde je možné v klidu přespat a ráno přejet do zátoky Blaca a na klášter.

Zátoka Pokrivenik, Hvar

Hezká zátoka s oblázkovou pláží na severu Hvaru. Možné klasické kotvení i vyvázání na břeh. Pozor na bóru, na kterou je zátoka otevřená. Na východním břehu zátoky je restaurace.

Zátoka Divna, Pelješac

Zátoka krytá ostrovem na severním pobřeží Pelješacu. Přes den je zde na pláži dost koupajících, večer je situace OK. Na místě je kemp, ale na lodi je klid.

Lovište, Pelješac

Příjemná vesnice na Pelješacu s lenivou ostrovní atmosférou. K dispozici molo, na jehož konci je dobrá hloubka na kotvení. Dále jsou k dispozici bóje a kotvení. Vynikající restaurace Barce. Vyžaduje rezervaci. V zátoce můžete potkat při šnorchlování želvu karetu.

Zátoka Jorja, Šolta

Zátoka na vnější straně ostrova Šolta. Zátoka je hluboká na kotvení, ale nacházejí se v ní bóje patřící restauraci na břehu. V zátoce je u skalní stěny hezké šnorchlování.

 

5667
Na horu