Search
× Search
Kam je možné jet (a jak se vrátit)
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Kam je možné jet (a jak se vrátit)

Jak je to v současné době s cestováním? Kam můžeme vyjet a odkud se můžeme dokonce i vrátit bez toho, aby nás doma čekal finanční postih v podobě nákladného testování, nebo zavření na 14 dnů na samotce? Které země máme povolené a které jsou epidemiologicky (ideologicky) nevhodné?

Ministerstvo zahraničí připravilo pro občany lačnící po vycestování přehlednou interaktivní mapu. Na klik dostanete odpověď, kam můžete a kde na vás číhá nebezpečí. My jsme připravili krátké shrnutí.

Maďarsko

Začneme Maďarskem, které je samozřejmě povolené. Kromě dobré epidemiologické situace je pod vedením Orbána i na nejvyšší příčce po stránce ideologické. Mohli bychom se od něj učit. V zemi krále Attily dokázali zahnat opozici do kouta a dokonce se i vypořádali s arcilotrem Sorosem.

Slovensko

Bratři na Slovensku otevřeli hranice 5. června. Cesta je volná, koronavirus vyhuben.

Polsko

Ideologicky dobré, ale epidemiologická situace je u našich severních sousedů špatná. Nelze bojovat na dvou frontách. Není možné zadupávat do země opozici a ještě porazit čínský mor. Polská vláda si zvolila nebezpečnějšího soupeře… Cesta do země není možná bez udání důvodu a po návratu je třeba test, nebo samotku.

Německo

Ideologicky špatné, šťourají do dotací a podporují zelenou energetiku. Epidemiologicky je to již OK. Oficiálně je cesta do 15.6. bez důvodu nemožná, ale praxe je jiná. Test na Covid není třeba.

Rakousko

Rakousko je OK. Dokonce je už možné se zde i zastavit na vyčůrání.

Slovinsko

Ve Slovinsku Covid není a vstup je možný. Po návratu do ČR je ale nutný test na koronavirus. Je to trest za to, že Slovinsko má lepší statistiky Covid než my a mohlo by to tak vypadat, že přeci jen nejsme světová špička.

Itálie

Vycestovat můžeme, ale po návratu je třeba zamířit na trestnou lavici.

Srbsko

Vstup je možný, návrat je s trestem.

Makedonie

Terra incognita

Švédsko

Vstup je možný, ale dobře si to rozmyslete. Nenosili roušky, proto ideologicky špatné. Izolace po návratu je povinná.

Další země

Vše ostatní najdete zde na stránkách MZV.

 

 

3011
Na horu