Search
× Search
Jugo 30 uzlů, mokro, zima a krásné chvíle na návětrném boku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Jugo 30 uzlů, mokro, zima a krásné chvíle na návětrném boku

Flotila Velikonoční regaty se rozdělila na dvě skupiny. Jedna zůstala u pobřeží, druhá křižuje mezi Žirje a Kaprijí. Je tu ale ještě jeden odvážlivec, který se hned při první příležitosti vydal na otevřené moře, do spárů větru a vln.

Tým na otevřeném moři vede drsný Roman Čada, jeden z veteránů závodu. Je otázkou, jestli je posádka na jeho lodi tak chtivá po dobrodružství, nebo má takové obavy z hromové autority svého kapitána. Faktem je, že momentálně mu fouká kolem 30 uzlů a výška vln se pohybuje do 2,5 metru. Přejeme Romanovi a jeho mužům krásné odpoledne a příjemnou hrbolatou noc na moři.

Situace ve skupině u Žirje je zatím obtížně čitelná. Vypadá to, že vedoucí skupina se skládá z lodí číslo 36, 21, 31, 30, 22, 3 a 27. Číslo 40 Jana Hirnšala se od vedoucí skupiny oddělila a vydala se nedaleko pobřeží Zlarinu. Hned za ním je veterán Honza Pokorný.

Nyní bude muset startovní pole, ať chce, nebo nechce, vyjet ze zákrytu ostrovů a vydat se na divoké moře. Mezi Rogoznicí a Hvarem se není kam schovat a dále pak také ne. Uvidíme, kdo se za průjezdním bodem vydá do trysky mezi Korčulou a Pelješacem a kdo popluje na rozbouřené otevřené moře. Připomínám, že známým „tryskařem“ je Mirek Thér.

Chceme vám také přinést nějaké zajímavé informace ze startovního pole, a proto se pokusíme spojit s posilou týmu Benemedo Tomášem Vodičkou. Tomáš jel s týmem naposledy závod Rolex Middle Sea Race na Maltě. Jednalo se o jeden z bouřlivých ročníků. Slyšel jsem pak řeči o tom, že námořní jachting není sportem pro něj. Vypadá to ale, že Tomáš změnil názor a nyní si znovu užívá ty krásné okamžiky na návětrném boku, kdy jachtař obdivuje krásu vln, letících racků a ledové vody za krkem. Tímto Tomášovi gratulujeme ke správnému rozhodnutí, na které bude s láskou vzpomínat. Určitě bude mít pro svého skippera Li Hoška jen samá slova chvály.

Nezapomeňte si tipnout na vítěze, máme pro vás zajímavé ceny.

Polohu lodi najdete zde.

Foto Pavel Nesvadba

4204
Na horu