Search
× Search
Ježí se nám tu kopí...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Ježí se nám tu kopí...

Situace kolem Evropy je tísnivá. Rusové od konce minulého roku ukazují svaly doma i v okolních mořích a oceánech, NATO a především americké síly odpovídají na Putinovo tahání si trika přesunem vojska k Evropě. Nyní je na Jadranu úderný svaz lodí vedeným letadlovkou Harry S. Truman.

Pohybujete-li se nyní po Jadranu, máte jedinečnou šanci se potkat s letadlovou lodí Harry S. Truman. Jedná se o letadlovou loď třídy Nimitz, která byla uvedena do provozu v roce 1998. její cena je 4,5 miliardy USD. Délka lodi je 333 metry, šířka 77 metrů. Ponor 11,3 m. Poháněná je dvojicí jaderných reaktorů o výkonu 260 000 koníků. Maximální rychlost přesahuje 30 uzlů. Dosah je po dobu 20 – 25 let neomezený. Posádka je 3200 mužů (i žen) a na palubě je 90 letadel a vrtulníků (přemýšlím, kolik vojenských letadel a vrtulníků má celkem česká armáda).

Taková je tedy situace na Jadranu. Na západě Ruska u ukrajinských hranic je na druhé straně na 100 000 ruských vojáků s těžkou technikou. Mnohé mašiny se přesunuly k Ukrajině až od Vladivostoku.

To ale samozřejmě neznamená, že by Rusové chtěli na Ukrajinu zaútočit. Mírumilovné Rusko nikdy na nikoho nezaútočilo! Dobře… Skoro nikdy. Nikdy v tomto tisíciletí! To ne, to bychom se dopustili nepřesnosti… Nikdy v tomto desetiletí? Asi nejpřesnější bude tvrzení, že Rusko na nikoho letos nikdy nezaútočilo! A to je pravda. Celá pravda a nic než pravda.

A ani zaútočit nechce! Samozřejmě. Přesuny vojsk na území států jsou přeci normální. Když se Voloďa nudí, vydá rozkaz k přesunu celé armády z východu na západ. Pak se ve zprávách kouká, jak mu to pěkně mašíruje. Z jednoho letiště na druhé přelétnou letky stíhačů, tisíc tanků z Vladivostoku na ukrajinskou hranici, desetitisíce Sibiřanů tamtéž. To je jen taková hra. Ruská hra.

Říká se jí Ruská ruleta.

1693
Na horu