Search
× Search
Jeanneau Yachts 65
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Jeanneau Yachts 65

Loděnice Jeanneau má novou vlajkovou loď. Jmenuje se Jeanneau Yachts 65. Designérem jachty je Philippe Briand, který je známý především ze světa superjachet a megajachet.

Nová jachta bude přizpůsobitelná individuálním přáním zákazníků. Příkladem může být výkonná sportovnější verze se zesíleným trupem, pevným uchycením otěže hlavní plachty v kokpitu, kokpitem otevřeným na záď a výkonnými verzemi rigu. Na druhou stranu bude v nabídce turistická verze s obloukem nad kokpitem, na kterém je otěž hlavní plachty, s hard topem, samopřehazovací kosatkou a venkovní kuchyní.

Moderní tvary trupu, který je široký nejen na zádi, ale nad čarou ponoru i na přídi, dodávají již tak rozměrnému interiéru další dimenzi navíc. Splývavá nástavba již je charakteristickým prvkem Jeanneau Yachts. Na ni může navazovat elegantní sprayhood, který v turistické verzi končí na obloukem nad kokpitem. Dva rolfoky na přídi umožˇnují variovat oplachtění podle meteorologických podmínek. Samozřejmostí u jachty této velikosti je garáž na zádi na pomocný člun.

V podpalubí je možné volit od opulentní verze jen s dvojicí kajut pro milovníky samoty, až po verzi s 5 kajutami, 4 koupelnami a kajutou pro skippera.

Parametry

Celková délka

20,70 m

Délka trupu

19,55 m

Šířka

5,40 m

Ponor

2,95/ 2,20 m

Výtlak

31 000 kg

Balast

9 350 kg

Nádrže na vodu

1000 l

Nádrž na naftu

825 l

Plocha plachet (standard)

209 m2

Design

Philippe Briand Yacht Design

Více

zde

3112
Na horu