Search
× Search
Jeanneau Yachts 55
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Jeanneau Yachts 55

Loděnice Jeanneau představila veřejnosti novinku, která bude poprvé k vidění na veletrhu v Düsseldorfu v lednu 2023. Nová jachta není jen kosmetickou úpravou stávajících modelů, jedná se o zcela nový přístup k požadavkům majitelů na maximální soukromí.

Společně s francouzským námořním architektem Philippem Briandem a londýnskou společností Winch Design společnost Jeanneau zhmotnila požadavky svých klientů a výsledkem spolupráce je nový model délky 17 metrů.

U novinky najdeme vše, čím je loděnice pověstná, tedy výkon, plavební vlastnosti, snadná ovladatelnost, elegance a funkčnost. K tomu dále přichází to nové. Majitelské apartmá zabírá polovinu lodě, dva apartmány pro hosty mají každý samostatný vstup z kokpitu a vlastní koupelnu.

Grafika Jeanneau

Grafika Jeanneau

Jak to bude vypadat uvnitř?
Kokpit je rozdělen na dvě části. V přední je umístěn vnější mapový stolek s mapovým plotterem a ovládáním autopilota. V kryté části kokpitu je i sezení, které je naproti pozici navigátora. Pod střechou jsou i všechny tři vstupy do podpalubí. Zadní část kokpitu je společenská. Začíná dvojicí kormidel a pokračuje konvertibilní částí, kterou je možné proměnit celou na příjemný prostor na slunění.

K dispozici jsou dvě verze takeláže, s klasickou hlavní plachtou, nebo s rolováním do stěžně.

Standardem je oblouk nad kokpitem s otěží hlavní plachty. Volitelně je nabízeno pevné čelní sklo sprayhoodu, zajišťující maximální ochranu přední části kokpitu.

Grafika Jeanneau

Grafika Jeanneau

Vnitřní uspořádání.
Celou přední třetinu trupu zabírá majitelské apartmá. Na něj navazuje rozměrný salón s kuchyní. To je v této části podpalubí vše. Kajuty pro hosty, každá s vlastní koupelnou, jsou přístupné z kokpitu a od sebe odděleny tunelem se strojovnou. Každý host na palubě tak má své soukromí.

Jedná se tak o jachtu, která nabízí zcela nové využití prostoru. Nejen v podpalubí, ale i na palubě. Je to pozvánka pro ty, kterým připadá standardní řešení už trochu fádní.

Parametry

Délka trupu        16,09 m 

Grafika Jeanneau

Grafika Jeanneau

Na palubě...

Celková délka    16,93 m

Šířka      4,99 m

Výtlak   18 542 kg

Balast    4900 kg 

Grafika Jeanneau

Grafika Jeanneau

... na palubě...

Ponor   2,55 m

Plocha plachet  131/159 m2

Motorizace        110 hp

Nádrže na naftu               230 l 

Grafika Jeanneau

Grafika Jeanneau

...na palubě.

Nádrže na vodu 760 l

Design  Philippe Briand Yacht Design, Winch Design, Jeanneau Design

Více zde

1425
Na horu