Search
× Search
Jeanneau rozšiřuje řadu motorových jachet DB
Jan Koukal
/ Kategorie: Motorové jachty

Jeanneau rozšiřuje řadu motorových jachet DB

Francouzský výrobce plachetnic a motorových lodí Jeanneau představí na nacházejícím veletrhu v Düsseldorfu svou novou motorovou jachtu pro denní výlety DB/37. Nový přírůstek je druhým v modelové řadě DB, která v portfoliu Jeanneau představuje to nejlepší v segmentu „dayboats“.

Řadu prémiových denních člunů DB Jeanneau uvedla na trh na jaře letošního roku. Dosud je jejím jediným zástupcem model DB/43, který loděnice nabízí ve dvou variantách lišících se typem i výkonem motorizace. Za designem celé DB stojí italský návrhář Camillo Garroni, který při tvorbě nové sedmatřicítky přizval ke spolupráci Michaela Peterse z Yacht Design.

Charakteristickým znakem této řady je design maximálně otevřený vůči moři. Zároveň interiér disponuje objemem, který je na loď určenou k denním výletům nebývale velký. Co se týče plavebních vlastností, loděnice slibuje mimořádnou všestrannost na vodě.

„Jsme rádi, že můžeme jen pár měsíců po představení první lodi přidat do řady DB již druhý kus. Tato řada je ztělesněním naší představy o budoucnosti jachtingu, přičemž ale zachováváme tradiční ctnosti značky Jeanneau,“ říká Paul Blanc, výkonný ředitel společnosti Jeanneau.

Veletrh Boot Düsseldorf, na němž bude novinka představena, se koná v termínu 21.-29. ledna 2023. Na jaře příštího roku má pak Jeanneau v plánu představit detaily zcela nové plachetnice o délce 55 stop. 

Více informací o jachtách Jeanneau zde.

 

238
Na horu