Search
× Search
Jeanneau 51
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Jeanneau 51

Loděnice Jeanneau představila před pár dny novinku Jeanneau 51. Jde o cenově nejdostupnější jachtu luxusní řady Jeanneau Yachts. Je dílem architekta Philippe Brianda a designéra Andrewa Winche, respektive jejich kanceláří. Jde tedy o stejné spojení, které stálo již za mimořádně úspěšným modelem Jeanneau 54. 

Charakteristické prvky větší sestry jsou znát již na první pohled. Velká okna v trupu, charakteristické linie nástavby, prostorný kokpit s velmi oblíbenou přední částí, která zasahuje až před hlavní luknu, nebo místo na instalaci pohodlných matrací na přední palubě. Kormidelník má ze své pozice výborný přístup ke dvojici vinšen, které ovládají otěže. Vinšny na výtahy jsou také na boku kokpitu, ale v jeho přední části. 

Dalším vyhledávaným místem na palubě je veliká koupací plošina na zádi. U ní jsou umístěné také jeřábky davits na vytažení a uložení nafukovacího člunu. Pokud nejsou potřeba, je možné je zasunout do paluby.

V podpalubí je na výběr z několika verzí interiéru a celé řady barevných a materiálových kombinací. Vynikajícím prvkem je kuchyňská linka tvarovaná do U, která v první řadě poskytuje mnoho úložného prostoru a navíc dává možnost bezpečně vařit i na rozbouřeném moři. 

Z několika variant vnitřního uspořádání je třeba vyzdvihnout verzi určenou pro ty, kteří dávají přednost profesionálnímu skipperovi. V takovém případě je v podpalubí také prostor pro dílnu. Na delších plavbách velmi praktické. A s delšími plavbami Jeanneau počítá. Jachta je vybavena bojlerem o vyšším objemu, než je zvykem, je zde dostatek místa na generátor, ale také bylo myšleno na vysokou kapacitu lodních akumulátorů. A půl tuny nafty v tancích zajistí energii na týdny. 

Novinka bude k vidění již na veletrhu v Cannes od 6. září. Jeanneau 51 byla nominována na European Yacht of the Year 2017.

Parametry 

Celková délka 15,38 m
Délka trupu 14,98 m
Šířka 4,70 m
Ponor 2,28 m
Výtlak 14 400 kg
 Balast 4 300 kg
Nádrž na palivo až 480 l
Nádrž na vodu 640 l
Výkon motoru 80 HP
Plocha hlavní plachty (standard) 62,90 m2
Plocha geny (standard) 55,90 m2
Design Briand Yacht Design
Více www.fasyachting.cz4130
Na horu